Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Trénuje sama na prázdném stadionu. Společnost mi chybí, potkám leda tak rolbaře, stýská si Březinová

Eliška Březinová se jako jediná z českého týmu pro MS v krasobruslení připravuje na vrchol sezony v Česku. V hale v Kuřimi má nevídaně prostoru, ale společnost na ledě jí chybí. Trénuje s otcem Rudolfem Březinou a na dálku je ve spojení s Jozefem Sabovčíkem.

Eliška Březinová na MČR v Ostravě
zdroj: ČT4 autor: Pryček Vladimír

Kvůli přetrvávajícím vládním omezením proti šíření koronaviru mohou v této sezoně do haly jen profesionální sportovci. Březinová proto mívá led sama pro sebe, což jindy není obvyklé. "Na jednu stranu je to výhoda, ale na druhou stranu člověk potřebuje lidi kolem sebe, i kdyby to měli být junioři nebo žáci. Celkově mi chybí dění na tom zimáku, když tam nikdo není, maximálně rolbař," posteskla si.

Pětadvacetiletá brněnská rodačka se snaží z podmínek vytěžit maximum. Izolace je pro ni nyní výhodou, protože před odletem na MS bude muset absolvovat testy na koronavirus. Případná nákaza by ji o první velkou akci od loňského ME připravila. "Stejně je všechno zavřené, nikam jsem nechodila, ani na rehabilitace. Absolvovala jsem jenom ty tréninky a pak jsem byla doma," líčila mnohonásobná česká šampionka.

Nezbytnou regeneraci nahrazuje podomácku. "Máme různé masážní pomůcky, jako jsou pistole, válce. Všechny pomůcky, které se daly koupit, tak jsem využívala. Přinejhorším aspoň horkou vanu," vyprávěla.

Je nám líto, video expirovalo.
Březinová se chystá na mistrovství světa

Navzdory omezením absolvovala několik mezinárodních závodů. Ten únorový ve slovinském Celje jí ukázal, že musí pozměnit krátký program. "Nevšimli jsme si, že dvojitý axel je o pár sekund v první polovině jízdy, a neměla bych bonifikaci. Tak jsme prohodili piruetu s dvojitým axelem. Byla to záležitost pár minut," přiblížila Březinová problém.

Desátá žena předloňského mistrovství Evropy je na tom po fyzické stránce lépe než před loňským evropským šampionátem, do něhož nastupovala po omezeném tréninku kvůli řadě zdravotních problémů a obsadila 22. místo. Dává si postupné mety. "První cíl je dostat se do Stockholmu a nemít problémy po cestě, mít negativní testy. Druhý cíl zajet to, co trénuju v tréninku. Užít si to tak, jak to umím v tréninku. Pak už to není na mně," uvažovala.

Na mistrovství světa je aktuálně přihlášeno 41 krasobruslařek, takže postup do finálové čtyřiadvacítky pro volné jízdy bude pro Březinovou náročný. V roce 2019 skončila na MS dvacátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy