Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

Taschlerovi končí po volných tancích pátí. Známce od rozhodčích nerozuměli

Natálie a Filip Taschlerovi po dalším dobrém výkonu končí pátí na Americké brusli. Česká sourozenecká dvojice si o jednu příčku pohoršila oproti pořadí po rytmických tancích. Osmí skončili Kateřina a Daniel Mrázkovi. Z domácího vítězství se radují Madison Chocková s Evanem Batesem. Nejlepší krasobruslařkou byla Belgičanka Loena Hendrikxová.

Taschlerovi v emotivním volném tanci prezentují rodinný příběh se vzpomínkou na otce, který před několika lety zemřel. Rozhodčí odhalili technické nedostatky v jejich první krokové pasáži a měli problém s jejich závěrečnou choreografickou sekvencí, takže čeští reprezentanti ve volném tanci známkou 109,63 bodu zaostali o více než čtyři body za svým sezonním maximem. Kvůli tomu klesli za Američany Caroline Greenovou a Michaela Parsonse, kteří je porazili jen o 23 setin bodu.

"Zatím nerozumíme tomu, kde se stala chyba, ani naši trenéři. Musíme se zeptat rozhodčích a pracovat na tom, aby to do příští soutěže bylo v pořádku," uvedli Taschlerovi. V Grand Prix je čeká ještě druhý závod v Číně od 10. do 12. listopadu.

Také Mrázkovi, kteří stejně jako Taschlerovi trénují pod vedením Mattea Zanniho, měli problém s choreografickou sekvencí a navíc v programu na hudbu z baletu Labutí jezero udělali výraznou chybu při nástupu do společné taneční piruety. Na svůj nejlepší výkon sezony ztratili přes sedm bodů, ale osmou příčku po rytmickém tanci udrželi.

"Nebylo to naše nejlepší, ale ani nejhorší vystoupení," uvedli Mrázkovi. "V minulé sezoně jsem byl vždy superperfekcionista a chtěl jsem předvést bezchybný výkon, což vedlo k některým chybám. Myslím, že jsme se v tomto smyslu trochu zlepšili," dodal Daniel Mrázek. V prestižním seriálu se Mrázkovi představí od 17. do 19. listopadu ve finském Espoo.

Žádné pochyby o svém triumfu nedopustili Chocková s Batesem. Po výhře v rytmickém tanci předvedli jednoznačně nejlepší i volný tanec, pro nějž si vybrali hudbu skupiny Pink Floyd. Nasbírali 212,96 bodu a druhé Kanaďany Marjorie Lajoieovou a Zacharyho Laghu nechali za sebou bezmála o šestnáct bodů.

Americká brusle, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Allenu:

Taneční páry: 1. Chocková, Bates (USA) 212,96, 2. Lajoieová, Lagha (Kan.) 196,99, 3. Loparevová, Brissaud (Fr.) 193,47, ...5. Taschlerová, Taschler 184,84, 8. Mrázková, Mrázek 170,84.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články