Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Svátek krasobruslení se vrátí do Česka. Praha bude za čtyři roky hostit MS

Po třiatřiceti letech se nejprestižnější šampionát krasobruslařského světa vrátí do Česka. Praha by měla v roce 2026 uspořádat mistrovství světa v tomto sportu. V předběžném kalendáři vrcholných akcí to schválila mezinárodní federace ISU.

Je nám líto, video expirovalo.
MS v krasobruslení se vrací do Prahy

"Skvělá zpráva pro české krasobruslení! Nejlepší krasobruslaři by se v české metropoli měli představit od 23. do 29. března 2026," uvedl Český krasobruslařský svaz (ČKS).

Jeho představitelé podali kandidaturu na světové šampionáty v letech 2025 až 2027. Uspěli s prostředním termínem. Krasobruslařské mistrovství světa se do Česka vrátí po 33 letech, naposledy bylo v Praze v roce 1993. Před pěti lety hostila Ostrava mistrovství Evropy.

Vrcholné krasobruslařské akce chtěli Češi získat už pro rok 2024, ale neuspěli. Pro pořádání MS tehdy dostal přednost Montreal, který přišel o MS 2020 kvůli koronaviru. Evropský šampionát bude za dva roky v Budapešti.

Poslední kandidatury byly jen na mistrovství světa, protože ostravská hala vhodná pro evropský šampionát by se měla rekonstruovat a nikdo nedal záruky, že by byla k dispozici.

ISU také rozhodla, že se v roce 2025 mistrovství světa uskuteční v Bostonu, evropský šampionát by měl hostit Záhřeb. Před pražským světovým šampionátem se krasobruslaři sejdou na ME v Sheffieldu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články