Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Startuje krasobruslařské mistrovství Evropy, Češi budou sázet hlavně na taneční páry

V nezvykle časném termínu v první polovině ledna se letos koná mistrovství Evropy v krasobruslení. Česká výprava bude na šampionátu v Kaunasu nejvíce spoléhat na taneční páry. Natálie a Filip Taschlerovi obhajují šesté místo, Kateřina a Daniel Mrázkovi se jako úřadující juniorští mistři světa chystají na první vrcholnou akci mezi dospělými. Přímé přenosy z mistrovství Evropy v krasobruslení můžete sledovat na ČT sport a ČT sport Plus.

Natálie a Filip Taschlerovi
zdroj: Reuters

Na šampionátu nebudou chybět obhájci evropských titulů – Adam Siao Him Fa, Anastasija Gubanovová, sportovní dvojice Sara Contiová, Niccolo Macii a tanečníci Charlene Guignardová, Marco Fabbri. Ruští krasobruslaři zůstávají suspendovaní.

Taschlerovi se v závěru minulé sezony blýskli osmým místem na MS, ale podzim jim zkomplikovalo partnerovo zranění zad. Kvůli němu se museli odhlásit ze svého druhého startu v Grand Prix a v zájmu tréninku pak vynechali prosincový republikový šampionát. Na ME závodit budou.

"Příprava na Evropu byla velmi intenzivní, náročná, ale také plná pozitivní energie. Pracovali jsme jak na fyzické kondici, tak i na novinkách v programech," uvedl Taschler. Na volný tanec mají nový kostým.

Program vysílání na ČT sport a ČT sport Plus

Středa 10. 1.
12:00 – 15:00 krátký program sportovních dvojic (ČT sport Plus)
16:00 – 20:55 krátký program mužů (ČT sport a ČT sport Plus)

Čtvrtek 11. 1.
11:30 – 17:00 krátký program žen (ČT sport Plus)
18:00 – 21:10 volné jízdy sportovních dvojic (ČT sport Plus)

Pátek 12. 1.
11:55 – 16:00 rytmické tance (ČT sport Plus)
17:00 – 21:15 volné jízdy mužů (ČT sport a ČT sport Plus)

Sobota 13. 1.
12:00 – 16:15 volné jízdy žen (ČT sport Plus)
17:30 – 21:10 volné tance (ČT sport Plus)

Neděle 14. 1.
14:30 – 17:00 exhibice (ČT sport Plus)

Loňskou šestou příčkou zajistili Česku dvě místa pro letošek a možnost debutu na ME pro Mrázkovy. "Sice je to náš první velký seniorský závod, na druhou stranu, finále Grand Prix, kterého jsme se loni účastnili, je společné pro juniory i seniory, takže jsme zažili i stejnou atmosféru. Mistrovství světa juniorů je také velká akce, takže nic tak moc nového od závodu nečekáme," řekla Mrázková.

Největšími favority na titul jsou vedle italských obhájců titulu Guignardové a Fabbriho loni stříbrní Britové Lilah Fearová a Lewis Gibson, kteří mají dvě medaile z podzimní Grand Prix.

Je nám líto, video expirovalo.
Kuciánovou s Bidařem čeká první společný krasobruslařský šampionát

Kuciánová s Bidařem poprvé spolu

Jako první budou závodit sportovní dvojice. Na první velký společný závod se chystají Barbora Kuciánová a Martin Bidař. "Nějaké velké cíle nemáme, protože je to naše první společná sezona, ale určitě bychom chtěli minimálně postoupit do volných jízd a zajet to, co máme natrénované," uvedl někdejší juniorský mistr světa Bidař, který už na ME startoval s Annou Duškovou a Jelizavetou Žukovou.

O cenné kovy by se měly utkat italské a německé dvojice. Finále Grand Prix vyhráli němečtí reprezentanti Minerva Fabienne Haseová a Nikita Volodin. Medailové ambice vedle nich a obhájců titulu mají také Němci Annika Hockeová a Robert Kunkel nebo Italové Rebecca Ghilardiová a Filippo Ambrosini.

Druhá část středečního programu bude patřit soutěži mužů, v níž bude české barvy reprezentovat Georgii Reshtenko. Svěřenec Michala Březiny loni při premiéře na ME obsadil 26. místo a nepostoupil do volných jízd. Favoritem je Francouz Siao Him Fa, jenž se v Grand Prix prosazoval i mezi světovou konkurencí.

Premiéra pro Vránkovou

Na opožděnou premiéru na vrcholné akci se chystá Barbora Vránková, kterou loni o start na ME připravily zdravotní problémy. Pak nemohla téměř půl roku skákat. V září odešla do USA do skupiny renomovaného kouče Rafaela Arutjunjana.

"S týmem provádíme velké změny a jdeme v podstatě od začátku. Jsem ráda, že i to málo, co teď dokážu předvádět, mi účast na Evropě zajistilo. U mě je teď prvořadá technika skoků. Zařazujeme skoky, kde už dokážu správnou techniku předvádět i v závodech. A to je momentálně můj největší cíl, posunout všechny skoky do správné techniky. Věřím, že až to tak bude, budou mé cíle posunuty dál," přiblížila sedmnáctiletá Vránková, o niž se osobně stará bývalý úspěšný krasobruslař Tomáš Verner.

Obhájkyně titulu Gruzínka Gubanovová se v první polovině sezony trápila, takže by její další triumf byl překvapením. O pozici na výsluní se mohou utkat dvě Belgičanky – obhájkyně stříbra a majitelka dvou medailí z MS Loena Hendrickxová a kometa této sezony Nina Pinzarroneová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články