Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby

Siao Him Fa vyhrál domácí GP Francie, triumf slavila i Levitová

Francouz Adam Siao Him Fa ovládl mužskou kategorii na domácí Grand Prix Francie. Po krátkém programu dotahoval minimální bodový rozdíl na Iliu Malinina, ale jeho volná jízda byla bez chyb a programově lépe ohodnocená. Mezi ženami uhájila prvenství po krátkém programu Američanka Isabeau Levitová, ačkoli předvedla až třetí nejlepší volnou jízdu. Italové Charlene Guignardová a Marco Fabbri rovněž potvrdili roli favoritů a po rytmických tancích vyhráli i volné tance. Ve sportovních dvojicích triumfovali Kanaďané Lia Pereiraová a Trennt Michaud.

Levitová, která v pátek předvedla nejlepší krátký program, ve své volné jízdě chybovala, a to dokonce i při závěrečné piruetě. Bodové ohodnocení jí tak ve volných jízdách umístilo až na třetí příčku, náskok z krátkého programu jí ale celkové vítězství zachránil.

K žádnému dramatu nedošlo naopak v soutěži tanečních párů, v níž si podiové příčky rozdělily páry stejně jako po rytmických tancích. Triumf si tak odnesli Italové Charlene Guignardová a Marco Fabbri.

Mužská kategorie slibovala těsný souboj už po krátkých programech, kdy vedoucího Američana Iliu Malinina a druhého Francouze Adama Siao Him Fu dělilo jen kolem půl bodu. Domácí krasobruslař zajel velmi technicky náročnou a také bezchybnou volnou jízdu, která mu vynesla 205,71 bodu. Malinin poté za svou jízdu, v níž se nevyvaroval drobnému výpadu, dostal o dva body méně, což vyneslo Siao Him Fovi vítězství.

Sportovní dvojice ovládla kanadská dvojice Lia Pereiraová a Trennt Michaud, kteří těžili i z nejlepšího krátkého programu. Ve své soutěži porazili i přes pád Michauda ve volné jízdě druhý italský pár Sara Contiová a Niccolo Macii.

Závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Angers (Francie):

Muži: 1. Siao Him Fa (Fr.) 306,78, 2. Malinin (USA) 304,68, 3. Kagijama (Jap.) 273,14.

Ženy: 1. Levitová (USA) 203,22, 2. Pinzarronneová (Belg.) 198,80, 3. Sumijošiová (Jap.) 197,76.

Sportovní dvojice: 1. Pereiraová, Michaud (Kan.) 194,67, 2. Contiová, Macii (It.) 189,46, 3. Kovalevová, Kovalev (Fr.) 172,88.

Taneční páry: 1. Guignardová, Fabbri (It.) 214,54, 2. Fournierová Beaudryová, Soerensen (Kan.) 205,15, 3. Loparevová, Brissaud (Fr.) 190,82.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články