Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Reshtenko skvělou volnou jízdou doskočil na deváté místo, titul obhájil Siao Him Fa

Georgii Reshtenko si na mistrovství Evropy v Kaunasu připsal životní úspěch. Český krasobruslař ve volné jízdě předvedl tři čtverné skoky a skončil devátý. Loni v Espoo přitom do volných jízd vůbec nepostoupil. Titul obhájil Francouz Adam Siao Him Fa.

V úvodu programu vystřihl jednadvacetiletý rodák z Petrohradu suverénně dva čtverné toeloopy, jeden z nich v kombinaci, a čtverný salchow.

I když ve druhé polovině spadl po trojitém lutzu, radoval se z osobního rekordu 153,93 bodu a posunu do elitní desítky. Česko tak bude mít na příštím ME znovu dva muže.

"To byla fakt dobrá jízda. Myslím, že to byla nejlepší jízda za kariéru. Škoda toho druhého lutzu, to mohlo být ještě víc bodů," uvedl Reshtenko. Za techniku měl třetí nejvyšší známku večera.

Z tuzemských krasobruslařů byl v mužské kategorii naposledy lepší Michal Březina v roce 2020, kdy skončil sedmý. Předloni se Březina loučil desátou příčkou a v Kaunasu byl jako spokojený Reshtenkův trenér.

Když se jeho svěřenec vrátil na led podzimním zranění kotníku, chtěl po něm hodně projíždět programy a pak zapracovat na stabilitě čtverných skoků.

"Vyplatilo se to. To, co jsme trénovali, předvedl. Minus jedna chybička na konci, tam mu, myslím, trochu došlo, protože ten začátek byl hodně silný, tam do toho dal všechno. Ale bojoval až do konce," pochválil Reshtenka.

Titul s velkou převahou obhájil Francouz Adam Siao Him Fa. Pozici jednoznačně nejlepšího Evropana současnosti potvrdil, i když spadl při čtverném toeloopu a drobně chyboval při čtverném salchowu.

Další dva čtverné skoky zvládl a v závěru volné jízdy si dovolil zařadit do choreografické sekvence zakázané salto vzad. Dvoubodová penalizace za tento prvek nemohla na jeho titulu nic změnit.

Stříbrný Aleksandr Selevko se mu díval na záda s více než devatenáctibodovým odstupem. Pro dvaadvacetiletého Estonce je i druhé místo výrazně nad očekáváním, jeho maximem na ME byla dosud 16. příčka z roku 2020.

Třetí evropskou medaili v kariéře získal Ital Matteo Rizzo. Loňský vicemistr Evropy druhou nejlepší volnou jízdou poskočil ze šestého místa po krátkém programu až na stupně vítězů. Na šampionátu přitom nebyl fit, hned po něm se chystá na operaci bolavé kyčle.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Kaunasu:

Muži – konečné pořadí: 1. Siao Him Fa (Fr.) 276,17, 2. A. Selevko (Est.) 256,99, 3. Rizzo (It.) 250,87, ...9. Reshtenko 226,67.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články