Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Louny a Poděbrady

Rekord Medvěděvové Rusům nestačil, World Team Trophy vyhrálo Japonsko

Tokio - Japonští krasobruslaři vyhráli v domácím prostředí soutěž družstev World Team Trophy. V Tokiu zvítězili o čtyři body před Ruskem, třetí skončili Američané. Rusům nestačil ani další skvělý výkon mistryně světa Jevgeniji Medvěděvové, která ve volné jízdě získala 160,46 bodu a vylepšila vlastní světový rekord.

Je nám líto, video expirovalo.
Japonští krasobruslaři vyhráli soutěž nejlepších světových týmů

Japonci vedli už před závěrečným dnem soutěží, avšak po posledním místě jejich sportovní dvojice se pořadí v čele vyrovnalo a na prvenství mohly pomýšlet všechny tři týmy.

Rozhodly volné jízdy žen, v nichž se za suverénní Medvěděvovou zařadily obě domácí reprezentantky Mai Miharaová a Wakaba Higučiová, zatímco další Ruska Jelena Radionovová skončila až pátá a obě Američanky až za ní.

Předchozí rekordní výkon Medvěděvové platil jen tři týdny, na mistrovství světa v Helsinkách dostala sedmnáctiletá Ruska za volnou jízdu 154,40 bodu. V Tokiu předtím fenomenální krasobruslařka posunula světové maximum i v krátkém programu, jako první se dostala přes 80 bodů.

Výsledky krasobruslařské soutěže týmů World Team Trophy:

Ženy - volná jízda: 1. Medvěděvová (Rus.) 160,46, 2. Miharaová 146,17, 3. Higučiová (obě Jap.) 145,30.

Sportovní dvojice - volná jízda: 1. Jamesová, Cipres (Fr.) 146,87, 2. Tarasovová, Morozov (Rus.) 142,38, 3. Pcheng Čcheng, Ťin Jang (Čína) 133,13.

Konečné pořadí: 1. Japonsko 109 bodů, 2. Rusko 105, 3. USA 97.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy