Následuje
Česko - Finsko

Rekord Medvěděvové Rusům nestačil, World Team Trophy vyhrálo Japonsko

Tokio - Japonští krasobruslaři vyhráli v domácím prostředí soutěž družstev World Team Trophy. V Tokiu zvítězili o čtyři body před Ruskem, třetí skončili Američané. Rusům nestačil ani další skvělý výkon mistryně světa Jevgeniji Medvěděvové, která ve volné jízdě získala 160,46 bodu a vylepšila vlastní světový rekord.

Japonští krasobruslaři vyhráli soutěž nejlepších světových týmů

Japonci vedli už před závěrečným dnem soutěží, avšak po posledním místě jejich sportovní dvojice se pořadí v čele vyrovnalo a na prvenství mohly pomýšlet všechny tři týmy.

Rozhodly volné jízdy žen, v nichž se za suverénní Medvěděvovou zařadily obě domácí reprezentantky Mai Miharaová a Wakaba Higučiová, zatímco další Ruska Jelena Radionovová skončila až pátá a obě Američanky až za ní.

Předchozí rekordní výkon Medvěděvové platil jen tři týdny, na mistrovství světa v Helsinkách dostala sedmnáctiletá Ruska za volnou jízdu 154,40 bodu. V Tokiu předtím fenomenální krasobruslařka posunula světové maximum i v krátkém programu, jako první se dostala přes 80 bodů.

Výsledky krasobruslařské soutěže týmů World Team Trophy:

Ženy - volná jízda: 1. Medvěděvová (Rus.) 160,46, 2. Miharaová 146,17, 3. Higučiová (obě Jap.) 145,30.

Sportovní dvojice - volná jízda: 1. Jamesová, Cipres (Fr.) 146,87, 2. Tarasovová, Morozov (Rus.) 142,38, 3. Pcheng Čcheng, Ťin Jang (Čína) 133,13.

Konečné pořadí: 1. Japonsko 109 bodů, 2. Rusko 105, 3. USA 97.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy