Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Battle of the Teams

Ostrava sklízí ovace za vydařený šampionát, další by mohl být brzo

Ostrava - Krasobruslařské mistrovství Evropy se v Česku uskutečnilo po 18 letech, na další vrcholnou akci by však fanoušci nemuseli tak dlouho čekat. Závodníci, diváci i zástupci Mezinárodní bruslařské unie byli s průběhem akce v Ostravě, kterou završila nedělní exhibice, maximálně spokojeni, a tak je možné, že se Češi budou v brzké době ucházet o další šampionáty. Vyloučeno ani není, že se pokusí získat pořadatelství mistrovství světa, které naposledy bylo na českém území v Praze v roce 1993.

Krasobruslařské ME v Ostravě získalo řadu pochvalných hodnocení
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Zeptejte se mě za dva měsíce, teď jsme všichni strašně unaveni. Ale renomé ostravských pořadatelů je fantastické a zázemí pro bruslaře skvělé. Je to asi jedna z mála hal v Evropě s takovým komfortem," uvedla předsedkyně Českého krasobruslařského svazu Věra Tauchmanová k možné další kandidatuře.  

Komfortní zázemí v maximální možné míře 

V moravskoslezské metropoli totiž byli závodníci ubytováni v hotelu v bezprostřední blízkosti arény, která má v komplexu vedle hlavní ledové plochy i tréninkovou a maximálně vyhovující je také další zázemí. "Lidé jsou ochotní, publikum skvělé a to vše nás inspiruje, abychom o to další a ještě větší mistrovství žádali," přiznala Tauchmanová.

Její slova potvrdil i nejlepší český krasobruslař současnosti Michal Březina. "Bylo to jedno z nejlepších mistrovství, které jsem zažil. Samozřejmě, že jsou místa, která by se s Ostravou dala srovnávat, ale já jsem tady nezažil, že by se něco stalo a šlo to mimo kontrolu organizátorů. Všichni si libovali, jak to je tady pohromadě. Myslím, že se tady šampionáty mohou konat vícekrát než jednou za osmnáct let," podotkl Březina.

Prezident organizačního výboru je realista. Seniorské MS není snadné získat

Čeští pořadatelé počítají s tím, že by se případně i další akce konala v Ostravě. V Praze podobný komfort nemají k dispozici. U multifunkční O2 areny například není tréninková hala. Navíc v Ostravě krasobruslení podporují i město a Moravskoslezský kraj.

Eva Romanová, čtyřnásobná mistryně světa: "Všechno bylo perfektně zorganizované. Říkali jsme v zákulisí, že by se každé mistrovství mělo dělat v Ostravě, protože takové podmínky jsou málokde."

"Mistrovství světa by bylo krásné, ale já jsem realista. Kdybychom se o něj rozhodli žádat, museli bychom asi předtím zorganizovat například juniorský šampionát, kde bychom dokázali, že i v tomto smyslu jsme akci schopni udělat," řekl prezident organizačního výboru Stanislav Žídek. Juniorské MS se v Ostravě konalo již v roce 2003.

Pokud by Češi ve hře o přidělení mistrovství světa neuspěli, není vyloučeno, že se pokusí získat opět kontinentální šampionát. Například v Záhřebu se konal v letech 2008 a 2013, takže by Ostrava mohla mít šanci dříve než za 18 let. Momentálně jsou určeni pořadatelé na další dva roky: příští rok se ME uskuteční v Moskvě a v roce 2019 v Minsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy