Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Nejlepší sportovní dvojicí jsou Haseová s Volodinem, ve finále GP vede po krátkém programu Sakamotová

V Pekingu Vrcholí prestižní seriál Grand Prix. Ve finálové soutěži sportovních dvojic vyhrál celkově německý pár Minerva Fabienne Haseová a Nikita Volodin, byť volnou jízdu měli lepší jejich italští pronásledovatelé Sara Contiová a Niccolo Macii. Po krátkém programu vede mezi ženami Japonka Kaori Sakamotová a mezi tanečními páry američtí favorité Madison Chocková a Evan Bates. Přímý přenos volných tanců vysílá v sobotu od 10:50 ČT sport Plus.

Haseová s Volodinem se dopustili chyby v sekvenci sólových skoků a partnerka neustála odhozený trojitý rittberger. Jinak ale všechny další prvky zvládli odjet v plusových hodnotách. Pocit zodpovědnosti nezkazit a vyhrát vybalancovali a náskok z krátkého programu Němci těsně udrželi.

Sakamotová loni ve finále Grand Prix ukázala, že umí program pokazit, ale v Pekingu zajela úvodní jízdu čistě. Získala 77,35 bodu, vylepšila si sezonní maximum a před druhou Belgičankou Loenou Hendrickxovou vede o více než čtyři body.

Mistři světa Chocková s Batesem na hudbu skupiny Queen rozbalili líbivou show bez většího zaváhání. Americké hvězdy mají na svém kontě čtyři druhá místa ve finále Grand Prix a teď mají k triumfu nakročeno nejslibněji. Před druhými Italy Charlene Guignardovou a Marcem Fabrim drží více než tříbodový náskok.

Program vysílání GP v krasobruslení na ČT sport Plus:

Sobota:

10:50 Volné tance

12:10 Volné jízdy žen

13:25 Volné jízdy mužů

Neděle:

7:30 Závěrečná exhibice

Hlavní zprávy

Nejčtenější články