Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Na ledě se poprvé představí Březina, Hanzlíkovou čeká finále

Ostrava – Program mistrovství Evropy v Ostravě pokračuje třetím dnem. Poprvé se na ledě představí Michal Březina, kterého čeká krátký program. V podvečer poté volnými jízdami vyvrcholí soutěž krasobruslařek, kde patnáctou příčku drží Michaela Lucie Hanzlíková. Přímý přenos krátkého programu mužů sledujte od 11:10 na ČT sport a ctsport.cz, volné jízdy žen od 17:55 na ČT2 a ctsport.cz.

Michal Březina
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Březina se pokusí navázat na svůj největší úspěch, když před čtyřmi lety na ME získal bronz. Před rokem se mu příliš nedařilo. Na šampionátu v Bratislavě pokazil volnou jízdu a místo útoku na pódium z toho bylo desáté místo. "Bude to těžký závod, je to v Česku, je tam minimálně šest lidí, kteří se budou prát o tři medaile. Bude záležet na momentu, a jak kdo zajede volnou jízdu. Doufám ale, že to vyjde," uvedl.

Věří, že v prosinci poraněné rameno je už bezpečně v pořádku a vydrží veškerou zátěž. "Nebylo tam nic nataženého ani přetrženého. Byl jsem mimo led asi tři dny. Nesměl jsem týden skákat, ale po třech dnech jsem mohl normálně bruslit," řekl.

Nervózní z faktu, že bude závodit doma, prý není. "Je to závod jako každý jiný. Jede se každý rok a je celkem jedno kde. Ať by to bylo v Ostravě, ve Švédsku nebo někde jinde, tak musím zajet co nejlépe," podotýká Březina, kterého v závodě doplní Jiří Bělohradský.

Hanzlíková jde do volných jízd z patnáctého místa

Volné jízdy před sebou mají krasobruslařky. Představí se i v krátkém programu skvělá Michaela Lucie Hanzlíková, které patří prozatím patnáctá příčka. Česká krasobruslařka byla s úvodem soutěže maximálně spokojená. Získala totiž 52,39 bodu, což je její nový osobní rekord. "Jsem moc spokojená, zajela jsem dobře. I s tou chybičkou v rittbergeru. Mám z toho fakt dobrý pocit," řekla Hanzlíková, která si užila i podporu fanoušků.

Velkého aplausu se dočkala již před jízdou. "Já to slyšela, ale už jsem se tak koncentrovala, že jsem to úplně nevnímala," pousmála se. Účastí ve finále si splnila sen. "Byl to cíl i sen. Jela jsem sem s tím a přála si to. A teď se to splnilo," dodala Hanzlíková.

V průběžném vedení je po krátkém programu Jevgenija Medvěděvová s výsledkem 78,92 bodu. Druhá je zatím její krajanka Anna Pogorilá, třetí příčku drží Carolina Kostnerová, která se vrátila ke krasobruslení po pozastavení činnosti. Na severu Moravy zajela solidní jízdu, za níž získala 72,40. "Nebylo to jednoduché, byla jsem hodně nervózní, ale něco jsem zvládla velice dobře a něco jsem mohla udělat líp. Alespoň mám prostor se zlepšovat. Jsem velice šťastná," řekla Kostnerová.

STARTOVNÍ ČASY ČESKÝCH REPREZENTANTŮ:

13:10 Jiří Bělohradský
15:58 Michal Březina
19:02 Michaela Lucie Hanzlíková 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy