Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Mrázkovi skončili na finském Grand Prix sedmí, finále již mají jisté Miura i Sakamotová

Sourozenci Kateřina a Daniel Mrázkovi si na finském Grand Prix vybruslili sedmou příčku, zvítězili Američani Madison Chocková a Evan Bates. Svoji místenku ve finále si po volných jízdách zajistil Japonec Kao Miura, v ženách zvítězila Kaori Sakamotová. Sportovním dvojicím kralovalo německé duo Volodin s Haseovou. Sledujte přímý přenosy závěrečné exhibice od 13 hodin na ČT sport Plus.

Mrázkovi v Espoo vylepšili své maximum v prestižní sérii. Juniorští mistři světa získali 172,58 bodu, o necelé dva body více než před měsícem při premiéře na Americké brusli, kde byli osmí. Tanečním párům ve Finsku vládli mistři světa Madison Chocková a Evan Bates z USA.

Sedmnáctiletá Mrázková a její o tři roky starší bratr figurovali po rytmickém tanci na šestém místě, v sobotu se ale ve volném tanci na téma Labutího jezera nevyvarovali chyby v krokové sekvenci na jedné noze a o místo si pohoršili.

"Co na to říct? Ta chyba nás pár bodů stála, ale myslíme si, že do té doby se nám tanec povedl," zhodnotila vystoupení v tiskové zprávě Kateřina Mrázková. Závěr jízdy už byl podle ní nezdarem poznamenán.

Nejlepší jízdu v sobotním programu volných jízd zajel japonský krasobruslař Shun Sato. Z celkového vítězství se však o 1,22 bodů radoval Kao Miura, jenž si tím zajistil i postup do finále. V něm si jistou účast třetím místem pojistil i francouzský reprezentant Kévin Aymoz. Naopak Sato ještě musí zabojovat.

Prvenství ve sportovních dvojicích po řadě pokažených jízd uhájil německý pár Minerva Fabienne Haseová a Nikita Volodin. Druzí skončili Italové Sara Contiová s Niccolou Macciim. V ženské kategorii, stejně jako v pátečním programu, zazářila Japonka Kaori Sakamotová. Z druhé příčky se radovala její krajanka Rion Sumiyoshiová.

Grand Prix v krasobruslení v Espoo (Finsko):

Muži: 1. Miura 274,56, 2. Sato (oba Jap.) 273,34, 3. Aymoz (Fr.) 250,03.

Ženy: 1. Sakamotová 205,21, 2. Sumijošiová (obě Jap.) 190,21, 3. Glennová (USA) 185,39.

Sportovní dvojice: 1. Haseová, Volodin (Něm.) 192,72, 2. Contiová, Macii (It.) 188,60, 3. Pavlovová, Sviatchenko (Maď.) 186,19.

Taneční páry: 1. Chocková, Bates (USA) 209,46, 2. Fournierová Beaudryová, Soerensen (Kan.) 206,32, 3. Turkkilaová, Versluis (Fin.) 195,80, ...7. Mrázková, Mrázek (ČR) 172,58.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články