Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Mrázkovi obsadili na MS v tancích třinácté místo, Taschlerovi patnácté. Zlato berou Chocková s Batesem

Kateřina a Daniel Mrázkovi skončili v soutěži tanečních párů na MS v Montrealu na třináctém místě, které uhájili po rytmických tancích. Druhý český pár Natálie a Filip Taschlerovi poskočili o tři příčky oproti rytmickým tancům a obsadili patnáctou pozici. Titul mistrů světa vybojovali Američané Madison Chocková a Evan Bates, stříbro získali Kanaďané Piper Gillesová a Paul Poirier, bronz vedou do Evropy Charlene Guignardová a Marco Fabbri z Itálie.

Kateřina a Daniel Mrázkovi během volného tance
zdroj: REUTERS/USA Today Sports autor: Eric Bolte

Úřadující juniorští mistři světa Mrázkovi na svém premiérovém MS dospělých předvedli zatím životní volný tanec. Za své Labutí jezero dostali 115,23 bodu, což bylo o zhruba pět bodů více než na lednovém ME.

"Jsme hrozně rádi, že se nám ta volná povedla. Když začínala sezona, byl rytmický tanec náš slabší, takže jsme mu věnovali i před Evropou víc pozornosti, ale tam pak přišla ta chybka ve volné jízdě, takže teď jsme se na volnou hodně soustředili," uvedl Mrázek.

"Před mistrovstvím světa jsme volnou hodně pilovali, abychom v ní získali jistotu, protože je náročnější. Máme před ní vždycky respekt z množství prvků, takže teď jsme šťastní, že se to povedlo, jak jsme chtěli," doplnila ho sestra.

Společně byli po jedenácté příčce ve volném tanci blízko posunu na dvanácté místo, ale zůstali o šest setin bodu za Gruzínci Dianou Davisovou a Glebem Smolkinem.

Zkušenější Taschlerovi se na rozdíl od rytmického tance, kde vynechali zvedačku, vyhnuli vážnější chybě. Jejich výkon ve volném tanci rozhodčí odměnili 111,92 body, což byla o tři body nižší známka než na evropském šampionátu.

"Bylo to hodně emocionální a náročnější tím, jak jsme přemýšleli, jak k tomu programu po té včerejší chybě přistoupit. Jestli jsme náhodou v rytmickém tanci nebyli moc energičtí nebo kde byla ta chyba. Proto jsme si řekli body v programu, na které jsme se soustředili, a vyšlo to, takže jsme spokojení, jak jsme zajeli," komentovala Taschlerová program, který je jejich vzpomínkou na zesnulého otce. Osmému páru loňského MS to stačilo na posun pořadím o tři místa vzhůru.

Přesně to bylo při udržení pozice Mrázkových potřeba, aby měly dva české páry součet umístění nejvýše 28, což znamená dvě kvóty pro příští mistrovství světa. To bude hlavní kvalifikací pro zimní olympijské hry 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo a předzvěstí světového šampionátu 2026, který bude hostit Praha.

Světové zlato podruhé za sebou získali Chocková a Bates. Jejich vystoupení na motiv času za doprovodu skupiny Pink Floyd nebylo nejlepším volným tancem večera, ten předvedli Kanaďané Piper Gillesová a Paul Poirier. Američtí krasobruslaři ale díky náskoku z rytmického tance uhájili první příčku o 2,52 bodu. Radovali se v Montrealu, kde trénují a který v rozhovoru na stadionu označili za svůj adoptivní domov.

Domácí Gillesová a Poirier se nejlepším volným tancem posunuli na stříbrnou pozici. Na stupních vítězů si ve srovnání s loňskem prohodili pořadí s Italy Charlene Guignardovou a Marcem Fabbrim. Evropští šampioni tentokrát skončili bronzoví.

Mistrovství světa v krasobruslení v Montrealu:

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Chocková, Bates (USA) 222,20, 2. Gillesová, Poirier (Kan.) 219,68, 3. Guignardová, Fabbri (It.) 216,52, 4. Fearová, Gibson (Brit.) 210,92, 5. Lajoieová, Lagha (Kan.) 208,01, 6. Reedová, Ambrulevičius (Lit.) 200,96, ...13. Mrázková, Mrázek 188,28, 15. Taschlerová, Taschler (všichni ČR) 180,17.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články