Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Malinin vyšvihl perfektního čtverného axela už v krátkém programu a vede ve finále Grand Prix

Krasobruslařská Grand Prix je ve finále. V Pekingu proběhly krátké programy sportovních dvojic, po kterých je ve vedení německý pár Haseová, Volodin. Krátký program mužů vyhrál Ilia Maninin, jeho náskok před druhým Šomem Uno ale nečiní ani celý bod. Přímé přenosy z Grand Prix sledujte také v pátek na ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Krátký program Ilii Maninina

Čerstvě devatenáctiletý Malinin čtverný axel skočil loni v září jako první v historii, ale dosud ho předváděl jen ve volné jízdě. V krátkém programu se mu nyní vydařil skvěle a dostal za něj přes patnáct a půl bodu. Celkem nasbíral 106,90 bodu.

Měl jednoznačně nejvyšší hodnocení za techniku, ale Uno ho předčil ve známce za programové komponenty a manko prakticky smazal. Ve hře o vítězství zůstal i další Japonec Juma Kagijama, jemuž patří třetí příčka za 103,72 bodu.

Ve společném finále juniorské a seniorské Grand Prix, kterého se účastní šest nejlepších v každé kategorii, dnes absolvovaly krátký program také seniorské sportovní dvojice. Nejlépe se vydařil německému páru Minerva Fabienne Haseová, Nikita Volodin. Česko letos ve finále Grand Prix zastoupení nemá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články