Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Kuzmichová a Sinicyn do volných tanců nepostoupili, vedou Rusové

Ostrava – Český pár Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn obsadil v krátkých tancích na mistrovství Evropy v krasobruslení 26. místo a do volných jízd nepostoupil. Obhájce titulu Francouze Gabrielu Papadakisovou a Guillauma Cizerona předčili trochu překvapivě italští rivalové Anna Cappelliniová a Luca Lanotte, kteří jsou po bodové srážce druzí, a vedoucí Rusové Jekatěrina Bobrovová a Dmitrij Solovjov.

Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Sinicyn s Kuzmichovou jsou věkem junioři a v Ostravě zažívají premiéru na velké seniorské akci. Za svůj krátký tanec získali 47,16 bodu. Na zářijové juniorské Grand Prix na stejném místě získali o více než osm bodů více. Největší ztrátu zaznamenali v krokové pasáži, kterou rozhodčí ponížili na level jedna. Přesto byli čeští reprezentanti spokojeni.

"Bylo to hezké, diváci nás velmi potěšili. Jeli jsme čistý program, vždycky ale může být líp. Debut na seniorských závodech se nám povedl," zhodnotil Sinicyn.

"Udělali jsme vše, co jsme mohli za krátkou dobu, co jsme se dozvěděli, že budeme na Evropě startovat," poukázal Sinicyn na fakt, že se do nominace dostali až před týdnem, kdy nahradili třináctou dvojici z loňského kontinentálního šampionátu Cortney Mansourová, Michal Češka. "Museli jsme posunout tréninkový režim o týden dopředu, protože jsme se připravovali na univerziádu na začátku února," podotkl dvacetiletý bruslař.

Nad možným umístěním pár trénující v Torontu vůbec nepřemýšlel. "A body? Vždy to může být lepší, ale dostali jsme to, co jsme dostali. Jsme spokojeni s tím, co jsme zabruslili, a ostatní už je na rozhodčích a technickém panelu," podotkl.

Dá se čekat dramatické sobotní finále

O titul se podle všeho utkají mistři Evropy z posledních čtyř let. Cappelliniová, manželka Ondřeje Hotárka, závodícího za Itálii ve sportovních dvojicích, a Lanotte vyhráli ME v roce 2014, zatím vedoucí Rusové Bobrovová a Solovjov o rok dříve a třetí Francouzi v letech 2015 a 2016. Elitní trojici dělí jen 1,17 bodu.

"Udělali jsme dvě chyby v závěru, což mě mrzí, ale jinak to byla dobrá jízda," řekla Papadakisová. Na zlatý hattrick francouzští mistři světa nemyslí. "Chceme jednoduše zajet dobře a být co nejlepší," podotkl Cizeron.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy