Následuje
Studio fotbal - Extra

Krátký program sportovních dvojic vyhráli Volosožarová a Traňkov

London (Kanada) - Ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vykročila za ziskem prvního světového titulu. Na šampionátu v Kanadě dnes úřadující mistři Evropy vyhráli krátký program, za který získali 75,84 bodu. Do jejich předpokládaného souboje s Němci Aljonou Savchenkovou a Robinem Szolkowým se na druhém místě vklínili domácí Meagan Duhamelová a Eric Radford.

Maxim Traňkov a Taťjana Volosožarová
zdroj: EPA autor: VALDRIN XHEMAJ

Volosožarová s Traňkovem nastupovali na led jako poslední a předvedli vrchol večera po stránce programových komponentů. Volosožarová sice byla z osy při trojitém salchowu, ale ošemetnou situaci zvládla a dopad ustála. Navzdory tomuto problému si Rusové znovu vylepšili osobní rekord a atakovali hranici 76 bodů.

Do volných jízd půjdou s náskokem 2,23 bodu před Duhamelovou s Radfordem, kteří předvedli po technické stránce jednoznačně nejhodnotnější krátký program. Kanadská dvojice na domácím ledě zariskovala, když jako sólový skok zařadila obtížný trojitý lutz. Oba ho zvládli bez problémů a díky tomu si o více než tři body vylepšili osobní rekord. Aktuální šampioni čtyř kontinentů tak po sedmém a pátém místě na posledních dvou MS útočí na první medaili.

Až na třetí příčce jsou po krátkém programu obhájci titulu Savchenková a Szolkowy, kteří za Kanaďany zaostali o zanedbatelných 14 setin bodu. Také oni předvedli výkon bez výraznějších chyb, známkou 73,47 bodu si o více než bod vylepšili letošní maximum.

Sportovní dvojice - po krátkém programu:

1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 75,84, 2. Duhamelová, Radford (Kan.) 73,61, 3. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 73,47, 4. Kavagutiová, Smirnov (Rus.) 69,98, 5. Mooreová-Towersová, Moscovitch (Kan.) 69,25, 6. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 63,95.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy