Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Krasobruslař Březina si zajistil finále Grand Prix

Do druhého finále krasobruslařské Grand Prix v kariéře se podívá Michal Březina. Účast si zajistil ve čtvrté části prestižního seriálu, která se tento víkend koná v japonské Hirošimě. Český reprezentant už v sezoně nasbíral dostatek bodů na to, aby jej nikdo ze soupěřů ve zbývajících dvou závodech nemohl vystrčit z postupové šestice.

Je nám líto, video expirovalo.
Grand Prix v Hirošimě ovládli domácí krasobruslaři

Ve finále GP dosud Březina startoval pouze v roce 2011, kdy skončil šestý. Letošní ročník vyvrcholí od 6. do 9. prosince v dějišti olympijských her 2010 Vancouveru.

Bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2013 Březina oba své letošní starty v GP na Americké brusli i v Helsinkách proměnil v druhé místo a o účast ve finále mohl přijít jen teoreticky.

Po závodech v Hirošimě je druhý i v průběžném hodnocení, lepší bilanci má jen Japonec Šomo Uno, který v domácí NHK Trophy zopakoval triumf z Kanadské brusle.

V základní části Grand Prix zbývají v programu už jen závody v Moskvě a Grenoblu. Na nich mohou Březinu předstihnout už jen Američan Nathan Chen a Japonec Juzuru Hanju, kteří mají na kontě už jedno vítězství, a Kanaďan Keegan Messing, druhý muž z Kanadské brusle.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy