Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Kanada aplauduje zlaté sportovní dvojici Stellatová-Dudeková a Deschamps

Deanna Stellatová-Dudeková ukázala, že i v krasobruslení nevyhrává jen dravé mládí. Je první čtyřicátnicí, která kdy triumfovala na světovém šampionátu v krasobruslení. Po loňském čtvrtém místě tentokrát s Maximem Deschampsem vystoupali až na vrchol. Před domácím publikem v Montrealu porazili o 3,68 bodu obhájce titulu Riku Miuraovou a Rjuičiho Kiharu z Japonska. Bronz získali Němci Minnerva Fabienne Haseová a Nikita Volodin.

Je nám líto, video expirovalo.
Souboj sportovních dvojic o zlato na MS v krasobruslení

Ve volné jízdě hnalo kanadský pár domácí publikum. S výjimkou partnerčiny drobné chyby ve skokanské sekvenci Kanaďané tlak životní šance ustáli. Zvládli i odhozený rittberger a obtížnou zvedačku, které zařazují až v posledních sekundách programu. Vytvořili si nový osobní rekord a čekali, co předvedou jejich japonští konkurenti.

Ti se na závěr problematické sezony, jejíž většinu vynechali kvůli zranění, dostali do skvělé formy. Jedinou výraznější chybu udělala Miuraová, když místo trojitého salchowu skočila jen dvojitý. Volnou jízdu loňští šampioni o 27 setin vyhráli, ale v součtu se Stellatovou-Dudekovou a Deschampsem stejně jako na letošním mistrovství čtyř kontinentů prohráli.

Kanada se tak po osmi letech znovu dočkala světového titulu v této kategorii, v roce 2016 triumfovali Meagan Duhamelová a Eric Radford.

Pro Stellatovou-Dudekovou je zlato první seniorskou medailí z MS. Před 24 lety byla juniorskou vicemistryní světa jako sólistka, ale kvůli sérii zranění skončila a na 16 let brusle odložila. Vrátila se v březnu 2016 a po osmi letech dotáhla po boku Deschampse svou obnovenou kariéru až ke světovému zlatu

Z větších závodů v této sezoně nevyhráli Stellatová-Dudeková a Deschamps jen finále Grand Prix, kde skončili třetí. Tam triumfovali Haseová s Volodinem. Ti na evropském šampionátu ještě roli favoritů nepotvrdili a skončili pátí, ale společnou premiéru na MS navzdory partnerčinu pádu po trojitém salchowu ozdobili bronzem. Polepšili si ze čtvrtého místa po krátkém programu. Propadli se za ně loňští mistři Evropy a obhájci světového bronzu Sara Contiová a Niccolo Macii z Itálie, které pokažená volná jízda srazila až na šestou pozici.

Čeští reprezentanti Federica Simioliová a Alessandro Zarbo se do volných jízd nekvalifikovali poté, co v krátkém programu obsadili 24. příčku.

Výsledky sportovních dvojic na MS v krasobruslení

1. Stellatová-Dudeková, Deschamps (Kan.) 221,56, 2. Miuraová, Kihara (Jap.) 217,88, 3. Haseová, Volodin (Něm.) 210,40, 4. Pavlovová, Sviatchenko (Maď.) 204,60, 5. Hockeová, Kunkel (Něm.) 198,23, 6. Contiová, Macii (It.) 197,34.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články