Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Italové Beccariová s Guarisem vypálili rybník favoritům, Češi zůstali třináctí

Zlato na mistrovství Evropy v krasobruslení bere senzačně italská sportovní dvojice Lucrezia Beccariová a Matteo Guarise. Favorizovaní Gruzínci Anastasija Meťolkinová a Luka Berulava, kteří vedli po krátkém programu, se po nezdarech propadli na stříbrnou pozici. Bronz berou další Italové  Rebecca Ghilardiová a Filippo Ambrosini. Třinácté místo udrželi ve volné jízdě Barbora Kuciánová a Martin Bidař.

Ve volné jízdě si navzdory pádu šestnáctileté Kuciánové při trojitém salchowu Češi vylepšili osobní rekord na 92,14 bodu. Ve vzestupu jim zatím brání nižší obtížnost. Součtem 144,63 bodu byli více než deset bodů za nejlepší desítkou.

"Jsme rádi, že jsme udrželi příčku po krátkém programu, třináctka je navíc moje šťastné číslo," řekl s úsměvem Bidař.

S Kuciánovou po necelém roce spolupráce neměl na ME nijak přehnané ambice, i když má z předchozích startů s jinými partnerkami z ME na kontě sedmé a dvanácté místo. V Kaunasu dvakrát zajeli solidně. "Hlavně tam byly všechny zvedačky," poznamenal v České televizi po volné jízdě.

Beccariová s Guarisem přijeli do Kaunasu jako italské trojky. Po výborném krátkém programu zajeli životní volnou jízdu a Guarise se v 35 letech dočkal vysněné medaile.

Někdejší mistr světa na kolečkových bruslích byl v letech 2019 a 2020 čtvrtý na ME s Nicole della Monicaovou. Pokaždé nestačili na tři ruské páry. Když della Monicaová po ZOH 2022 ukončila kariéru, dal se dohromady s tehdy osmnáctiletou Beccariovou. Loni byli na ME sedmí, tentokrát už na trůnu vystřídali krajany Saru Contiovou a Niccola Maciiho. Ti skončili v Litvě šestí.

Mladí gruzínští reprezentanti Meťolkinová a Berulava doplatili na partnerčin pád při trojitém salchowu, zakolísání v závěrečné společné piruetě i další chyby. Měli až pátou volnou jízdu, ale náskok po krátkém programu jim stačil na stříbro.

Ve volné jízdě naprosto selhali průběžně druzí Němci Minerva Fabienne Haseová a Nikita Volodin, králové první poloviny sezony. Vítězové finále Grand Prix se po pádu při odhozeném rittbergeru a nezdaru v jedné ze zvedaných figur propadli až na páté místo.

Výsledky sportovních dvojic na ME v krasobruslení:

1. Beccariová, Guarise (It.) 199,19, 2. Meťolkinová, Berulava (Gruz.) 196,14, 3. Ghilardiová, Ambrosini (It.) 195,68, ...13. Kuciánová, Bidař (ČR) 144,63.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články