Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Evropský šampionát krasobruslařů nebude, neuskuteční se ani pekingská Grand Prix

Kvůli zhoršené epidemiologické situaci ve světě se neuskuteční mistrovství Evropy v krasobruslení. Hostit jej měl koncem ledna Záhřeb. Neproběhne ani Grand Prix v Pekingu.

Mariah Bellová
zdroj: ČTK/AP autor: Alexander Zemlianichenko

Mezinárodní bruslařská unie ISU zrušila také finále Grand Prix v Pekingu. Prestižní seriál měl v čínské metropoli vyvrcholit tento týden, ale ISU kvůli pandemii koronaviru finále nejprve odložila a dnes rozhodla o tom, že se nebude konat vůbec.

Hlavní vrchol krasobruslařské sezony, březnový světový šampionát ve Stockholmu, zatím v kalendáři zůstává. ISU uvedla, že o jeho osudu rozhodne podle vývoje zdravotní situace.

O evropské medaile nebudou krasobruslaři bojovat poprvé od roku 1947, kdy byl šampionát obnoven po druhé světové válce. Záhřebská hala, která měla být dějištěm soutěží, momentálně slouží jako polní nemocnice v boji s koronavirem. Další ME v roce 2022 je naplánováno do Tallinnu.

Pandemie koronaviru poznamenala už minulou krasobruslařskou sezonu, v níž bylo zrušeno mistrovství světa v Montrealu. Na podzim vypadly ze seriálu Grand Prix zastávky v Kanadě a Francie a nakonec se neuskuteční ani finále v Pekingu, které mělo být zároveň testovací soutěží před zimními olympijskými hrami v roce 2022.

Čeští krasobruslaři absolvují tento týden v polském Těšíně společný šampionát čtyř zemí, kde měli bojovat kromě titulů také o nominaci na mistrovství Evropy a světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy