Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Florbalista sezony

Chen se blýskl dvěma rekordy a potřetí v řadě ovládl ve finále Grand Prix

Vítězem finále krasobruslařské Grand Prix se už potřetí v řadě stal Nathan Chen. Tento rok navíc ve velkém stylu. Americký reprezentant zaznamenal rekordní známky jak za volnou jízdu, tak i v celkovém součtu a jasně porazil dvojnásobného olympijského vítěze Juzurua Hanjua z Japonska.

Americký krasobruslař Nathan Chen
zdroj: ČTK/AP/ autor: Kazuki Wakasugi

Na posledních dvou finále Grand Prix, která Chen vyhrál, Hanju kvůli zraněním chyběl. V Turíně se očekával jejich velký souboj, který ale nakonec Američan ovládl s převahou bezmála 44 bodů.

Už po krátkém programu měl Chen po Japoncově chybě třináctibodový náskok. Hanju dnes útočil a skočil ve volné jízdě pět čtverných skoků, ale chyboval při axelu a na Američana v den svých 25. narozenin neměl.

Tréninkový parťák Michala Březiny ze skupiny Rafaela Arutjunjana Chen kontroval rovněž pěti čtvernými skoky a naprosto bezchybným programem.

Za volnou jízdu dostal dvacetiletý Američan 224,92 bodu, čímž o bezmála devět bodů překonal vlastní maximum z březnového MS. Rekordní bodový součet posunul téměř o dvanáct bodů na 335,30.

V souboji zbytku světa o třetí místo byl nejlepší dvaadvacetiletý Francouz Kévin Aymoz, čtvrtý muž posledního mistrovství Evropy.

Ženám dominovalo ruské mládí. Vedení po krátkém programu díky dvěma trojitým axelům ve volné jízdě udržela šestnáctiletá Aljona Kostorná.

Nejlepší volnou jízdou se ze třetího místa posunula na druhou příčku patnáctiletá Anna Ščerbakovová. Při čtverném flipu sice upadla, ale skočila dva čtverné lutzy.

Bronzovou medaili navzdory pádu při jednom ze čtyř čtverných skoků vybojovala juniorská mistryně světa Alexandra Trusovová.

Ze stáje trenérky Eteri Tutberidzeové, která vede všechny ruské finalistky, se nedařilo jen olympijské vítězce Alině Zagitovové.

Sedmnáctiletá závodnice navzdory snadnější jízdě spadla při dvojitém axelu, měla spoustu nedotočených skoků a klesla ze druhého místa na poslední šestou pozici.

Tancům na ledě podle očekávání vládli čtyřnásobní mistři světa Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron z Francie.

Za nimi se seřadily dva americké páry Madison Chocková, Evan Bates a Madison Hubbellová, Zachary Donohue.

Finále seriálu Grand Prix v krasobruslení v Turíně:

Muži: 1. Chen (USA) 335,30 b., 2. Hanju (Jap.) 291,43, 3. Aymoz (Fr.) 275,63.

Ženy: 1. Kostorná 247,59, 2. Ščerbakovová 240,92, 3. Trusovová (všechny Rus.) 233,18.

Taneční páry: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 219,85, 2. Chocková, Bates 210,68, 3. Hubbellová, Donohue (všichni USA) 207,93.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy