Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Eagles Praha - Draci Brno

Český pár Mansourová, Češka postoupil. Vedou Francouzi Papadakisová a Cizeron

Stockholm – Premiéru na velké seniorské akci prožil úspěšně český taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka. Jízda se jim vydařila, zajeli si letošní maximum 47,33 bodů, skončili devatenáctí a jako předposlední se vešli mezi vyvolené, kteří pojedou volné jízdy. Po první části soutěže vedou mladí Francouzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Ve Stockholmu získali 71,06 bodu a vytvořili si více než jednobodový náskok před Rusy Jelenou Ilinychovou s Ruslanem Žiganšinem a obhájci titulu Annou Cappelliniovou a Lucou Lanottem z Itálie. Ve čtvrtek od 10:50 sledujte na webu krátký program žen, od 12:55 s komentářem a od 15:00 i na ČT sport. Vyvrcholení soutěže tanečních párů nabídne náš web od 18:20, ČT sport pak od 20:00.

Juniorští vicemistři světa z roku 2013 Papadakisová a Cizeron v krátkém tanci potvrdili ohromný výkonnostní skok, který naznačily jejich dvě výhry v podzimním seriálu Grand Prix a třetí místo v jeho finále. Osobní rekord si vylepšili o rovných sedm bodů a po patnáctém místě na loňském mistrovství Evropy útočí na titul. Náskok jim přinesly vysoké známky za programové komponenty, v nichž předčili i zkušenější soupeře.

Bronzová olympijská medailistka Ilinychová po uplynulé sezoně změnila partnera, ale znovu má na dosah evropskou medaili. Se Žiganšinem sice jako nový pár startovali daleko před všemi favority, ale za technickou obtížnost dostali nejvyšší známku a usadili se na druhé příčce. Před Cappelliniovou a Lanottem však mají náskok mizivých 31 setin bodu.

Dvacetiletá Mansourová a o dva roky starší Češka se připravují v Kanadě, kde se partnerka narodila. Trénink v Torontu při debutu na velké akci zúročili ve známku 47,33 bodu. Díky tomu za sebou nechali jedenáct ze třiceti soupeřů a vybojovali účast ve finálové dvacítce.

Výsledky krátkých tanců na ME v krasobruslení

1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 71,06, 2. Ilynichová, Žiganšin (Rus.) 69,94, 3. Cappelliniová, Lanotte (It.) 69,63, 4. Stěpanovová, Bukin (Rus.) 64,95, 5. Testaová, Csolley (SR) 62,91, 6. Hurtadová, Díaz (Šp.) 62,59, ...19. Mansourová, Češka (ČR) 47,33.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy