Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Francie

Březina půjde do volných jízd z desátého místa, vede Hanju

Šanghaj - Michal Březina vstoupil do mistrovství světa v krasobruslení v Šanghaji ne zcela čistým krátkým programem. Nepovedl se mu čtverný salchow a nízké body získal i za piruety. Nakonec mu patří desátá příčka, se známkou 76,84 zaostal o více než deset bodů za osobním maximem ze světového šampionátu v roce 2012. Nejlepší výchozí pozici do sobotních volných jízd si vypracoval obhájce prvenství a olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska (95,20). Druhému českému reprezentantovi Petru Coufalovi se po zisku 60,31 bodů vidina volných jízd rozplynula, skončil sedmadvacátý. Od 3:20 sledujte na webu přímý přenos volných jízd žen, volné jízdy mužů začnou zítra krátce po půl jedenácté dopoledne rovněž na webu.

Michal Březina
zdroj: ČTK/AP

Březina zvládl krátkou jízdu s jedinou větší chybou, které se dopustil při čtverném salchowu. Po nejistém dopadu si sáhl rukou na led. Předtím předvedl solidní trojitý axel a nezaváhal ani při kombinaci trojitých skoků flipa s toeloopem.

Svěřenec trenéra Karla Fajfra nicméně tratil také na známkách za technické prvky, zejména piruety. Zaostal i za výsledkem z lednového mistrovství Evropy ve Stockholmu, kde v krátkém programu překonal osmdesátibodovou hranici a nakonec byl pátý. Pokud v Číně alespoň udrží současné umístění, zopakuje výsledek z MS v roce 2013. Předtím byl už dvakrát čtvrtý a jednou šestý. Loni šampionát nedokončil.

Březina se po své jízdě zařadil na šesté místo, z poslední skupiny šesti soupeřů za ním zaostali ještě Takahito Mura z Japonska (23.) a vicemistr Evropy Maxim Kovtun z Ruska (16.). Naopak zazářil trojnásobný evropský šampion Javier Fernández ze Španělska, jako jediný se udržel v kontaktu za Hanjuem (92,74) a bude mít šanci získat na MS po dvou bronzech cennější medaili.

Nikdo další se nedostal přes 90 bodů. Průběžně třetí Denis Ten z Kazachstánu po pádu a nárazu do mantinelu po čtverném toeloopu dostal známku 85,89.

Coufal sice zajel krátký program bez vážnějších zaváhání, ale jízda na jistotu bez trojitého axela ve velké konkurenci na postup do volných jízd nestačila.

Výsledky krátkého programu mužů

1. Hanju (Jap.) 95,20,

2. Fernández (Šp.) 92,74,

3. Ten (Kaz.) 85,89,

4. Voronov (Rus.) 84,70,

5. Chan Jen (Čína) 84,45,

6. Brown (USA) 84,32,

…10. Březina 76,84,

…27. Coufal (oba ČR) 60,31.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy