Následuje
SP Bulharsko

Zraněný Krpálek připustil, že šance startovat na šampionátu je malá

Hranice (Přerovsko) - Podle Lukáše Krpálka je šance na start na mistrovství světa velmi malá. O tom, zda se na šampionátu objeví po zranění kotníku, se rozhodne v příštím týdnu, kdy mu doktoři sundají sádru a následovat budou vyšetření přetržených vazů u fyzioterapeuta Pavla Koláře. Český judista se však nechal slyšet, že v Budapešti bude startovat pouze za předpokladu, že nebude v kotníku pociťovat bolest.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: Šváb David

"Teď budeme čekat, až mi na začátku příštího týdne sundají sádru, a uvidíme, co pak ukážou další vyšetření. Zatím moc nemohu říct prognózy," uvedl Krpálek v Hranicích, kde se v pondělí zranil.

"Pravděpodobnost, že se to stihne, je ale hodně malá. Samozřejmě bych byl hrozně rád, kdyby to vyšlo, ale tohle není zranění, které je na týden či dva. Pokud by mě to bolelo, tak je hloupost do turnaje jít, protože bych si to mohl jen zhoršit," dodal.

Šestadvacetiletý olympijský vítěz z Ria měl jet do Budapešti jako jeden z favoritů nejtěžší váhové kategorie, ve které letos vyhrál už dva turnaje a patří mu čtvrté místo ve světovém žebříčku. Má za sebou náročnou přípravu, která měla být završena na soustředění v Hranicích.

"Jenže hned při prvním tréninku došlo ke zranění. Došlapoval jsem na nohu, kterou mi zrovna soupeř podmetal, takže se mi vymkla. Jel jsem do nemocnice, kde mi po vyšetření řekli, že jsou tam přetrhané vazy. Hodně mě mrzí, že to přišlo takhle na konci náročné přípravy, ale to se prostě stává," prohlásil Krpálek.

Stejný kotník ho už připravil v roce 2009 o start na mistrovství Evropy, což měl být tehdy jeho první velký turnaj v dospělé kategorii. Od té doby vždy na ME, MS či olympiádě zápasil. "Naposledy na velkém turnaji nestartoval v roce 2009, takže pokud přijde o turnaj po takové době, tak se z toho nezhroutíme," řekl reprezentační kouč Petr Lacina.

Ten se sice šance na Krpálkův start nevzdává, ale zároveň nehodlá nic riskovat. "Je třeba vzít v potaz, kolik váží jeho soupeři. Takže kdyby byla nedůvěra ve zraněnou nohu, tak by nebylo rozumné nastoupit. Převládá rozum. Když o to přijde, tak se nic nestane. Lukášovým cílem je olympijská kvalifikace a pak start v Tokiu," připomněl, že důležitější bude příští rok, kdy v květnu startuje olympijská kvalifikace.

Oba se shodují, že pokud se noha zázračně rychle napraví tak, aby mohl v Budapešti startovat, tak absence na závěrečném soustředění nebude mít na Krpálkovu výkonnost vliv. "Budu se udržovat v kondici, z tréninku úplně nevypadnu. Problém by spíše byla psychika, že se o to zranění pak člověk bojí, což se na žíněnce může projevit," připustil Krpálek.

Každopádně počítá s tím, že na mistrovství světa odcestuje i v roli diváka, pokud mu zranění nedovolí nastoupit na žíněnku. "Rozhodně tam pojedu alespoň podpořit naše reprezentanty a podívat se na své soupeře," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy