Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EL a EKL UEFA

Zemanové v Ulánbátaru vystavily stopku domácí judistky

Mongolský Ulánbátar hostí špičku judistického světa v rámci prestižního Grand slamu. Z české výpravy se na turnaji jako první představila Věra Zemanová, která se ale do bojů o medaile nedostala, a nakonec obsadila 7. místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Zemanová se v Ulánbátaru do bojů o medaile neprobila

Bronzová medailistka z ME do 23 let z roku 2019 zahájila soutěž ve váze do 57 kilogramů vítězně, ale ve čtvrtfinále prohrála a následně neuspěla ani v opravách. Zbývající dva Češi David Klammert (do 90 kg) a Markéta Paulusová (nad 78) se budou prát v neděli.

Zemanová nejprve na ipon porazila Leylu Umidovou z Turkemnistánu, pak ji zastavily dvě domácí judistky. S Mongolkou Enchrílen Lchagvatogoo prohrála na ipon a v opravách po třetím napomenutí i s Ičinchorloo Munchcedev.

Na turnaji v Ulanbátaru už mohli startovat i ruští judisté, ale kvůli válečné agresi jejich země na Ukrajinu jen coby neutrální sportovci. Na protest proti jejich účasti na turnaj neodjeli právě Ukrajinci, kterým vadí mimo jiné to, že 11 ruských judistů startujících v Mongolsku jsou aktivními členy ruských ozbrojených sil. "Každý, kdo jen trochu sleduje sport, ví, že sportovci jsou klíčovou součástí ruské agresivní propagandy," napsal v otevřeném dopise prezident Ukrajinské judistické federace Mychajlo Košljak.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články