Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jan Bobrovský

Zachová na Grand Prix v Portugalsku bere bronz

Judistka Renata Zachová si na portugalské Grand Prix vyrovnala své maximum na turnaji této úrovně. V Almadě vyhrála tři zápasy kategorie do 63 kilo a skončila třetí. Juniorská mistryně Evropy má stejný výsledek z Tel Avivu 2020 a také z loňského roku v Záhřebu.

Renata Zachová
zdroj: ČTK/PA autor: Igor Kralj

Zachová měla v prvním kole volný los. Pak porazila před limitem Anastasii Antipinovou z Ukrajiny a po vítězství nad Rumunkou Florentinou Ivanescuovou postoupila jako vítězka základní skupiny do semifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Judistka Renata Zachová získala v Portugalsku bronz.

V něm neudržela vedení proti Ivě Oberanové z Chorvatska a necelé dvě minuty před koncem dovolila soupeřce ipon. V duelu o bronz ale zdolala jinou chorvatskou soupeřku Katarinu Krištovou, jež se vloni stala nástupkyní Zachové na juniorském evropském trůnu.

Druhá česká judistka na turnaji Věra Zemanová obsadila ve váze do 57 kg sedmé místo. Začala vítězstvím nad domácí Marianou Estevesovou, ale pak podlehla olympijské šampionce z Ria a pozdější celkové vítězce Rafaele Silvaové z Brazílie a v prvním kole oprav nestačila na Francouzku Marthu Fawazovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články