Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vstup do sezony na výbornou. Krpálek vyhrál Grand Prix v Linci

Judista Lukáš Krpálek začal novou sezonu znamenitě. Ve finále Grand Prix v Linci v kategorii nad 100 kg porazil Kubánce Andyho Grandu.

Je nám líto, video expirovalo.
Judista Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Linci

Čtyři z pěti duelů včetně toho finálového vyhrál elitní český judista před časovým limitem.

Nejdříve na ipon porazil Jannise Antoniua z Kypru, pak si poradil se Srbem Igorem Vracarem a ve čtvrtfinále jeho útoku neodolal Ukrajinec Jevhenij Baljevskyj. Nejvíce se Krpálek nadřel v semifinále, kdy ho, stejně jako v olympijském finále 2021, vyzval silný Gruzínec Guram Tušišvili. Stejně jako před třemi lety pod pěti kruhy byl úspěšnější Krpálek, který zvítězil ve druhé minutě nastavení na ipon.

"Musím říct, že to byl nejtěžší zápas tohoto dne. Možná byl i těžší než samotné finále olympiády," komentoval duel na svazovém Facebooku Krpálek.

Tím se dostal do boje o zlato proti turnajové jedničce Grandovi, aktuálně čtvrtému muži světového žebříčku. S rozhodujícím útokem přišel Krpálek krátce po polovině duelu, ve třetí minutě zápasu soupeře udolal a olympijskou sezonu zahájil titulem.

"Mám obrovskou radost. Musím říct, že se mi pralo opravdu skvěle a dařilo se mi podávat skvělé výkony. Ve finále se mi podařilo upáčit Kubánce Grandu, takže největší radost," pochvaloval si třiatřicetiletý český reprezentant. Bronzové medaile v nejtěžší kategorii získali Tušišvili a Němec Losseni Kone.

Těsně před bojem o cenné kovy skončil v kategorii do 90 kilogramů David Klammert. Po výhrách nad Korejcem Kwak Tong-hanem a Ukrajincem Nikitou Judanovem postoupil do čtvrtfinále. Tam byl nad jeho síly Tristani Mosakhlishvili ze Španělska a v opravách Klammert nestačil na Maďara Krisztiana Tótha.

Jednu výhru v kategorii do 90 kilogramů zapsal Radomír Musil, jenž porazil Francouze Eniela Carolyho. Ve druhém kole ho zastavil Američan John Jayne.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články