Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympionici století Emil Zátopek a Věra Čáslavská

V Nymburku to na tatami žije, na tréninkový kemp se sjela judistická elita

Nymburk hostí tento týden elitu světového juda. Mezi šesti stovkami účastníků tradičního tréninkového kempu jsou i čtyři olympijští vítězové a padesátka grandslamových šampionů.

Je nám líto, video expirovalo.
V Nymburku probíhá oblíbený judistický kemp

"Je tady spousta dívek schopných se prát na vysoké úrovni. To platí i o českých judistkách. V mojí kategorii je tu opravdu silná konkurence," uvedla pětinásobná vítězka grandslamových turnajů Lucy Renshallová.

Tréninkový kemp se koná od pondělí do soboty, většina z jedenačtyřiceti výprav absolvuje kompletní program. Esa světového juda kvitují organizaci soustředění i sportovní úroveň nejpočetnějšího, tedy českého týmu.

"Mají dobrý boj v postoji i následný přechod do boje na zemi. Jsou to komplexní judisté, a to je také důvod, proč jsme tady," popsal trenér rakouské reprezentace Felipe Kitadai.

"Mám obrovskou radost, že se sem sjíždí světová špička. Vždycky si Nymburk užívám. Na žíněnce je kvalita," podotkl český reprezentant David Klammert.

V judistickém světě se schyluje k velmi důležitým soubojům a nymburská příprava je velmi příhodná. "Tenhle tréninkový kemp považuju za jeden z nejlepších na světě. Koná se v ideálním termínu, pro hodně judistů je to klíčová příprava na mistrovství světa a olympijskou kvalifikaci," uvedl stříbrný z Tokia Sajíd Molájí.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články