Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Petřikov vybojoval bronz na Evropském poháru

Pavel Petřikov získal bronzovou medaili na Evropském poháru v Praze. Ve váze do 60 kilogramů prohrál jen v semifinále s Žaksybekem Ženisbekem z Kazachstánu.

Pavel Petřikov
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Ostatním českým reprezentantům se nedařilo a nikdo neprošel ani do osmifinále. V neděli jsou v hale Podvinný mlýn v Praze na programu těžší váhy a na tatami se představí i olympijský vítěz Lukáš Krpálek.

Nejzkušenější český reprezentant Petřikov od loňského pátého místa na mistrovství světa absolvoval ve své váze jediný turnaj, ale na Grand Slamu v Paříži vypadl hned v prvním kole. V Praze si to vynahradil.

Nejprve porazil Francouze Victora Lebordeca, kterého donutil nasbírat tři tresty. V osmifinále zdolal na wazari Itala Andreu Carlina a ve čtvrtfinále svedl velkou bitvu s Uzbekem Dostonem Ruzjevem. Až po čtyřech minutách prodloužení dostal soupeř třetí trest a Petřikov byl v bojích o medaile.

Pak sice v semifinále nestačil v prodloužení na Ženisbeka, turnaj však zakončil vítězně a v boji o bronz porazil Maďara Csabu Szaba na wazari.

Je nám líto, video expirovalo.
Úspěšný zápas Pavla Petřikova o bronz s ohlasy

Turnaj European Open v judu v Praze:

Do 60 kg: 1. Limare (Fr.), ...3. Petřikov, Půlkrábek, Šatánek, Vopat (všichni ČR) vypadli ve 2. kole.

Do 66 kg: 1. Takato (Jap.), ...Kovář, Klíma, Binhak (všichni ČR) vypadli v 1. kole.

Do 73 kg: 1. Meloni (It.), ...Žemla, Svoboda, Bydžovský (všichni ČR) vypadli v 1. kole. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy