Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Nezdar v Praze jako impuls pro Tokio. "Budu pracovat o to víc," nevzdává se Krpálek

Zklamání z domácího mistrovství Evropy chce judista Lukáš Krpálek využít jako podnět směrem k olympijským hrám v Tokiu, kde by rád v nejtěžší kategorii navázal na zlato z Ria ve váze do 100 kilogramů. Šampionát v Praze mu ale ukázal, že potřebuje kvalitnější přípravu, aby mohl konkurovat těm nejlepším. Ta letošní, poznamenaná opatřeními proti koronaviru a samotnou nemocí covid-19, kterou Krpálek na podzim prodělal, nestačila.

Lukáš Krpálek proti Tamerlanovi Bašajevovi
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Úřadující mistr světa totiž proti Tamerlanu Bašajevovi z Ruska ve čtvrtfinále a Guramu Tušišvilimu z Gruzie v zápase o bronz neměl šanci. Souboje dohromady netrvaly ani dvě minuty, než je jeho soupeři vyhráli na ipon. "Že čtyřikrát za turnaj upadnu na wazari, to se mi fakt nestává," konstatoval Krpálek.

Připustil, že kdyby se mistrovství Evropy konalo jinde než v Česku, možná by na něm nestartoval. V Praze ale i bez diváků toužil po medaili.

Jedenáctiměsíční turnajová pauza a improvizace v přípravě, kdy kvůli koronaviru nemohl cestovat jako obvykle, se ovšem chtě nechtě projevila. "Příprava se nedá srovnávat s přípravami, které jsme měli v předchozích letech. Myslím, že tohle se na tom výsledku projevilo," pokračoval.

Společně s dalšími reprezentanty absolvoval v létě i na podzim řadu kempů, ale s nepoměrně slabším sparringem. "Nedá se to srovnat s kempy v Japonsku nebo s kempy Evropské unie juda, kde se schází dvacet, třicet zemí. Tréninkové zápasy mají potřebnou kvalitu a intenzitu. Lukáš několik měsíců takový trénink neměl," vysvětlil Krpálkův trenér Petr Lacina.

Další komplikací byl covid, který koncem října donutil jihlavského rodáka k pauze. Návrat k tréninku musel být proto pozvolný. "Některé tréninky musel ukončit předčasně kvůli bolestem hlavy. Dostal se do stavu, kdy se mohl prát bez omezení. To bylo všechno, co jsme za poslední měsíc dokázali," doplnil Lacina.

Tokio jako největší motivace

Krpálek chce pražský nezdar využít pozitivně. "Pro mě to bude obrovská motivace směrem k olympiádě. V O2 areně se to bohužel nepovedlo, ale o to víc budu pracovat na tom, aby byla olympijská medaile z Tokia. Musíme doufat, že všechna opatření pominou a budeme moci normálně cestovat, jak jsme zvyklí."

"Je vidět, že pokud budu chtít pomýšlet na olympijskou medaili, musí příprava vypadat úplně jinak," dodal třicetiletý judista.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy