Následuje
MS 2020 Itálie

Krpálek se při tréninku zranil a asi přijde o MS

Praha - Lukáš Krpálek si v tréninku přetrhl vazy v kotníku. Olympijský vítěz z Ria de Janeiro tak s největší pravděpodobností přijde o mistrovství světa v Budapešti, kde má startovat za 18 dní. Nohu má nyní v sádře, nicméně věří, že by šampionát mohl stihnout.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: David Šváb

"Závěrečná příprava před MS nám úplně nedopadla. V tréninku jsem si přetrhal vazy v kotníku, a tak můžu jen doufat, že se brzy uzdravím a třeba to MS stihnu," uvedl šestadvacetiletý Krpálek.

Zranění si přivodil v pondělí na soustředění v Hranicích na Moravě, kde měl do konce týdne ladit formu na šampionát. Místo toho musel tři dny po ročním výročí zlaté medaile z olympiády k lékařům.

Šestadvacetiletý Krpálek do loňska zápasil ve váze do 100 kilogramů a za sedm měsíců po přestupu do nejvyšší kategorie se dokázal probojovat mezi elitu až na čtvrté místo světového žebříčku. V Budapešti by tak byl mezi nasazenými s velkou šancí na úspěch.

Krpálek si přetrhal vazy v kotníku a jeho start na MS je vážně ohrožen

Letos už ovládl turnaje Grand Prix v Antalyi a v Chu-che-chao-tche. Navíc byl třetí na evropském šampionátu ve Varšavě a pátý na Grand Prix v Düsseldorfu, což mu dohromady vyneslo 2002 bodů.

Více v nejtěžší váze získal letos jen Brazilec David Moura, který si připsal 2060 bodů, když mu výrazně pomohlo tisíc bodů za triumf na Grand Prix v Jekatěrinburgu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy