Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Krpálek s Klammertem na Zachovou nenavázali, v Budapešti skončili už v prvním kole

Pro judistu Lukáše Krpálka skončil turnaj Masters v Budapešti nečekaně už v prvním kole. Dvojnásobný olympijský šampion prohrál v kategorii do 100 kg úvodní souboj s Muzaffarbekem Turobojevem z Uzbekistánu. V úvodním kole vypadl také David Klammert v "devadesátce".

Lukáš Krpálek na turnaji Masters
zdroj: Český svaz juda

Dvaatřicetiletý Krpálek podlehl o devět let mladšímu světovému šampionovi z roku 2022 před limitem na techniku harai goši. Stříbrný medailista z květnového MS v Dauhá nevyužil možnost získat velkou porci bodů do olympijského žebříčku. Masters pro nejlepších 32 judistů v každé kategorii je po MS nejlépe bodovaným turnajem.

"Mrzí mě to. Budu to kousat velmi těžko, na druhou stranu mě bude motivovat, abych do toho vletěl na plné obrátky a maximálně se připravil na další turnaje a tam to bylo lepší," řekl Krpálek Radiožurnálu.

Turobojev ho překvapil a souboj ukončil již ve druhé minutě. "Věděli jsme, co bude dělat, ale že to bude takhle brutální, tím mě zaskočil. Šel jsem levou rukou po jeho límci a on okamžitě skočil do jeho úchopu a snažil se z toho nastupovat. Já od první zteče vůbec nevěděl, co mám dělat. Cítil jsem se, jako bych byl poprvé na judu. Nevěděl jsem, jak to vyřešit," přiznal dvojnásobný mistr světa.

Po shazování na váhu do 100 kilogramů se na něm promítla i únava. "Pak mívám první zápasy trochu pomalejší a na takové soupeře pomalejší starty nemůžou být. To do toho musí člověk vletět od první vteřiny, což bohužel nebylo. Musíme se vrátit zpátky do práce," konstatoval.

Od shazování váhy si chce nyní dát pauzu. "Tohle mi nesedlo, je to poprvé, co jsem se takhle natrápil," pokračoval. Pro pařížskou olympiádu má motivaci zkusit se kvalifikovat v obou kategoriích. "Důležité bude, abych byl kvalifikovaný minimálně v jedné váze. Pak si můžu dávat další cíle," dodal Krpálek.

Ve váze do 90 kilogramů vypadl Klammert s mistrem světa z roku 2017 Nemanjou Majdovem ze Srbska.

V sobotu se v Budapešti blýskla pátým místem v kategorii do 63 kilogramů Renata Zachová, jež by mohla jako první česká judistka po dvaceti letech postoupit na olympijské hry.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články