Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Krpálek prožívá dobu bronzovou, v Číně si upevnil post světové dvojky

Tříčlenný český tým judistů se ze světové Grand Prix v Chöch-chotu nevrátil s prázdnou, Lukáš Krpálek skončil v kategorii nad 100 kilogramů třetí. Startu v Číně předcházely těžké dva týdny soustředění v Japonsku.

Lukáš Krpálek v zápase juda
zdroj: ČSJu

Zatímco Jaromír Musil i David Klammert neuspěli ve svých vstupních zápasech, Krpálek se prosadil až na stupně vítězů. Na úvod naplnil roli favorita proti méně známému Čchenovi z Tchaj-wanu a ve čtvrtfinále porazil na ippon i finalistu předchozí Grand Prix v Antalyi Gruzínce Matiašviliho.

Jediné klopýtnutí přišlo v semifinále, když Krpálek podlehl na wazari osmnáctileté korejské hvězdičce Minjong Kimovi. V duelu o třetí místo pak udolal v "golden score" Rusa Cchovrebova.

Lukáš Krpálek obsadil i ve svém druhém letošním vystoupení bronzovou pozici, kterou vybojoval i sedm týdnů předtím v Antalyi. Ve světovém žebříčku zůstává druhý za Gruzíncem Tušišvilim.

A teď už se Krpálek koncentruje na letní vrcholy sezony, Evropské hry v Minsku a světový šampionát v Tokiu. "Směrem k těmto akcím pro nás byl klíčový ten kemp v Japonsku, kde jsme měli super zázemí," pochvaloval si soustředění ve městě Beppu.

"Mohli jsme pravidelně navštěvovat lázně, takže po každém tréninku jsme šli do horkých pramenů. Musím říct, že bylo něco úžasného spojit náročný trénink s takovým odpočíváním. Doufám, že se to někde projeví," dodal Krpálek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy