Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Krpálek odjede z tokijského Grand Slamu jako bronzový

Lukáš Krpálek skončil na Grand Slamu v Tokiu v kategorii nad 100 kilogramů na třetím místě. Jeho soupeř Tacuru Saito z Japonska do duelu o bronz kvůli zranění nenastoupil.

Je nám líto, video expirovalo.
Krpálek obsadil na Grand Slamu v Tokiu třetí místo

Třiatřicetiletý Krpálek měl v prvním kole volný los. Poté si dvojnásobný olympijský šampion poradil s Johnem Messem A Bessongem z Kanady a Ališerem Jusupovem z Uzbekistánu, ale ve čtvrtfinále už byl nad jeho síly pozdější celkový vítěz Rus Tamerlan Bašajev.

Český judista zamířil do oprav a v nich dvojnásobný světový šampion přes domácího Joa Fudžimota prošel do utkání o bronz.

K němu však loňský vicemistr světa Saito nenastoupil. Krpálek si tak na Grand Slamech připsal čtrnácté medailové umístění v kariéře.

"Nakonec musím přiznat, že můj projev byl skvělý. Ve všech zápasech se mi pralo dobře, měl jsem nasazení a chuť jít po medaili," řekl Krpálek Radiožurnálu.

Z posledního turnaje, po němž získal další příděl bodů do olympijské kvalifikace pro Hry v Paříži, měl skvělý pocit.

"Jsem opravdu spokojený, přestože jsem Bašajeva neporazil. Je to další motivace, ale teď si musím odpočinout a potom je potřeba udělat zase maximum, aby pro mě příští rok byl stejně úspěšný jako ten letošní," dodal Krpálek.

Zdroj
ČTK, ČT sport, Radiožurnál

Hlavní zprávy

Nejčtenější články