Následuje
Evropská liga UEFA

Krpálek je už v žebříčku čtvrtý a na šampionátu bude nasazený

Praha – I v nejtěžší váhové kategorii stoupá judista Lukáš Krpálek rychle vzhůru. Za sedm měsíců po přestupu mezi nejtěžší judisty světa se český reprezentant probojoval už na čtvrté místo světového žebříčku. Olympijský vítěz z Ria de Janeiro tak bude na blížícím se mistrovství světa mezi nasazenou osmičkou a vyhne se v prvních kolech největším favoritům.

Lukáš Krpálek bojuje ve váhové kategorii nad 100 kg
zdroj: ČTK/DPA/Jonas Güttler

Šestadvacetiletý Krpálek do loňska zápasil ve váze do 100 kilogramů, a tak když v lednu vstupoval do nejvyšší váhy, začínal od nuly. Přesto se dokázal brzy vyhoupnout mezi elitu. Pomohly mu k tomu triumfy na turnajích Grand Prix v Antalyi a Chu-che-chao-tche. Navíc byl třetí na evropském šampionátu ve Varšavě a pátý na grand Prix v Düsseldorfu, což mu dohromady vyneslo 2002 bodů.  

Víc jich v nejtěžší váze získal letos jen Brazilec David Moura - 2060, když mu výrazně pomohlo 1000 bodů za triumf na Grand Prix v Jekatěrinburgu.  

Letos zatím ještě vůbec nevstoupil na tatami Francouz Teddy Riner. Olympijský vítěz v této kategorii, který od roku 2010 neprohrál, se tak propadl na druhé místo právě za Mouru. A Krpálek na něj ztrácí jen 88 bodů. Mezi ně se ještě vklínil aktuální evropský mistr Guram Tušišvili z Gruzie.  

Právě na některého z těchto tří judistů by měl Krpálek narazit na světovém šampionátu v Budapešti až v případném semifinále. V prvních kolech by neměl potkat ani Japonce Hisajošiho Harasawu, Maďara Barnu Bora, Dúrenbajara Ulzíbajara z Mongolska a Rumuna Daniela Nateu, kteří budou rovněž mezi nasazenými.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy