Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Kopecký si připsal premiérovou výhru na seniorském ME a obsadil dělené deváté místo

Osmnáctiletý judista Adam Kopecký si připsal premiérové vítězství na seniorském mistrovství Evropy. Po vyřazení v prvním kole listopadového šampionátu v Praze se mu dnes povedlo vyhrát zápas v Lisabonu, kde udolal Černohorce Nikolu Gardaševiče. Pak ale v kategorii do 81 kilogramů nestačil na dvojnásobného evropského medailistu Aslana Lappinagova z Ruska. Celkově z toho bylo dělené deváté místo. Jaromír Musil prohrál hned v prvním kole.

Zápas českého judisty Adama Kopeckého
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

V souboji s Gardaševičem Kopecký nejdříve odrážel na zemi soupeřovy útoky, ale pak převzal iniciativu. Ve třetí minutě bodoval, když udržel Černohorce na zemi, a 36 sekund před koncem vydařeným hodem zápas ukončil. Následně se utkal se sedmadvacetiletým Lappinagovem, který skončil třetí na evropských šampionátech v letech 2017 a 2018. Po třech minutách s ním prohrál na i on.

Je nám líto, video expirovalo.
Kopecký získal první výhru na seniorském ME

Druhý český reprezentant v kategorii do 81 kilogramů Jaromír Musil, který podobně jako Kopecký získal koncem února bronz na turnaji European Open v Praze, se rozloučil se šampionátem hned po prvním zápase. Porazil ho třicetiletý gruzínský rodák Zebeda Rechviašvili, který od letoška reprezentuje Srbsko. Proti někdejšímu evropskému medailistovi z váhy do 73 kg dostal Musil minutu a půl před koncem třetí varování a nesměl pokračovat.

Mistrovství Evropy v judu v Lisabonu:

Muži:

Do 73 kg: 1. Gjakova (Kosovo), 2. Butbul (Izr.), 3. Stump (Švýc.) a Moguškov (Rus.).

Do 81 kg: 1. Albayrak (Tur.), 2. Casse (Belg.), 3. Parlati (It.) a Muki (Izr.), ...Kopecký vyřazen v 2. kole, Musil (oba ČR) vyřazen v 1. kole.

Ženy:

Do 63 kg: 1. Trstenjaková (Slovin.), 2. Davydovová (Rus.), 3. Vermeerová (Niz.) a Leškiová (Slovin.).

Do 70 kg: 1. Van Dijkeová (Niz.), 2. Pinotová (Fr.), 3. Timoová (Portug.) a Tajmazovová (Rus.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy