Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Judisté po grandslamu zamířili na kemp do Tokia. Pojedeme objem, říká Krpálek

Cesta z dalekého Japonska domů? Ještě ne. Čeští judisté nasedli po úspěšném grandslamovém turnaji v Ósace do autobusu a odcestovali tradičně na čtyřdenní kemp do 500 kilometrů vzdáleného Tokia.

Judista Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK/AP/ autor: Tetsuya Kikumasa

Judistům se turnaj v Ósace víceméně povedl. Lukáš Krpálek se probojoval do finále kategorie nad 100 kilogramů, kde podlehl až Nizozemci Henku Grolovi 0:1. Dařilo se i Davidu Klammertovi, který ve váze do 90 kilogramů skončil sedmý.

Nyní zamířili do Tokia, kde si prohlédli v budově Institutu Kodokan předměty mapující historii juda. Na tréninkovém kempu stráví v institutu čtyři dny. "Každý je na vás slušný, děkuje, uklání se vám. To se mi na tom líbí, taková pokora zdejších lidí," řekl Klammert.

Je nám líto, video expirovalo.
Judisté po grandslamu zamířili do Tokia na kemp

V autobuse judisté urazili 500 kilometrů. "Ke konci cesty se nám líbilo, když jsme jeli kolem Fudži. Okolí bylo opravdu pěkné, ale určitě bych si to radši prošel, než abych trávil cestu v autobuse," pousmál se Krpálek.

"Pojedeme tady objem a budeme se snažit na kempu nechat maximum, abychom se připravovali směrem do budoucna," dodal Krpálek.Hlavní zprávy