Následuje
MS 2020 Itálie

Ježek s Klammertem vybojovali v Minsku bronzové medaile v judu

Minsk – Judisté Jaromír Ježek a David Klammert vezou z Evropského poháru v Minsku bronzové medaile. V generálce na mistrovství světa se Ježek prokousal v kategorii do 73 kilogramů přes opravy až k medaili a navázal na stříbro z turnaje v Katovicích. Klammert neuspěl ve váze do 90 kilogramů jen v semifinále a zopakoval si bronzový úspěch z Polska.

Jaromír Ježek (v modrém) v souboji s kubánským judistou Magdielem Estradou
zdroj: REUTERS autor: Toru Hanai

Třicetiletý Ježek nejprve porazil Rusa Aliho Tursunova na wazari, následně dvakrát bodoval proti Augustovi Melonimu z Itálie. Ve čtvrtfinále nestačil na Arména Ferdinanda Karapetjana, ale v opravách nejprve zdolal na ipon v prodloužení Rumuna Marcela Cerceu a v duelu o bronz jiného Arména Arsena Ghazarjana.

Třiadvacetiletý Klammert vyrovnal své maximum z dospělé kategorie, když nejprve porazil Rusy Alexandra Rosljakova a Alika Džilandzeho na wazari a poté Maďara Szabolcse Krizsana na ipon už po 37 vteřinách. Až v semifinále nestačil na Izraelce Li Kochmana. V boji o bronz ale udolal na wazari Mammadaliho Mehdijeva z Ázerbájdžánu.

Dalším Čechům se už tolik nedařilo. V kategorii do 73 kilogramů obsadil po dvou výhrách dělené deváté místo Jakub Ječmínek. David Pulkrábek skončil ve váze do 60 kilogramů ve druhém kole stejně jako Ivan Petr v kategorii do 81 kilogramů. Jan Zavadil ve váze do 66 kilogramů prohrál už v prvním souboji stejně jako jediná česká závodnice Jelizaveta Gerasimenková ve váze do 52 kilogramů a Jiří Petr ve váze do 90 kilogramů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy