Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

Elitní judisté se vrací na tatami. Budapešť hostí Grand Slam a bude u toho i sedm Čechů

Více než čtyři stovky judistů ze 69 zemí světa a mezi nimi sedmička Čechů. Grand Slam v Budapešti bude po osmiměsíční pauze prvním elitním světovým turnajem. Kvůli pokračující pandemii koronaviru ho provázejí mimořádná hygienická opatření včetně povinného testování účastníků. Na to doplatil olympijský šampion Lukáš Krpálek, který po pozitivním testu zamířil místo do Maďarska do izolace. Přímé přenosy finálových bloků vysílá web ctsport.cz od pátku do neděle vždy od 17:00.

David Klammert
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Do Budapešti se sjela mimořádná konkurence ve všech kategoriích. Kromě japonského týmu se na turnaj chystají judisté absolutní světové špičky.

České judo bude mít zastoupení ve všech třech soutěžních dnech. Představí se držitelé bronzových medailí z turnajů světové série David Pulkrábek (do 60 kg) a Renata Zachová (do 63 kg), dále Ivan Petr, Jaromír Musil (do 81 kg), David Klammert a Jiří Petr (oba do 90 kg), první Grand Slam v kariéře čeká dvaadvacetiletého Tomáše Binhaka (do 66 kg).

Předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš ocenil, že se opět bude zápasit na té nejvyšší úrovni. "Myslím, že pro sportovce je to příznivá informace, protože můžou zúročit práci, kterou vložili do přípravy. Na druhou stranu víme, že ta situace z hlediska epidemie není vůbec jednoduchá, takže mezinárodní federace IJF nastavila velmi přísné hygienické podmínky účastníkům. Je to pokus rozběhnout soutěže," řekl Dolejš.

Od února je to první turnaj, na kterém mohou judisté získat body do olympijského žebříčku. I to je pro řadu českých reprezentantů velká motivace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy