Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Dát dolů 20 kilo nebude jednoduchý, hlásí Krpálek před Paříží. Váhovou kategorii měnit nehodlá

Před pár dny se stal potřetí domácím Sportovcem roku a pomalu ale jistě vyhlíží květnový start olympijské kvalifikace. Judista Lukáš Krpálek pravděpodobně zůstane ve váhové kategorii nad 100 kg a z Paříže by přivezl další cenný kov. Do té doby je však ještě spousta času. 

Olympijský vítěz z Her v Tokiu se stal teprve čtvrtým sportovcem, který anketu Sportovec roku ovládl aspoň třikrát. 

"Každé z těch tří vítězství má za sebou nějakou cestu, každého si nesmírně vážím. Je těžké porovnávat, které je cennější nebo přednější. V každém tom roce bylo něco výjimečného. Jsem samozřejmě rád, že to vyšlo do třetice," řekl.

Začátek roku pro něj ale nebyl ideální, hned na prvním turnaji sezony prohrál v prvním kole. 

"Pro mě to bylo dobře, protože na tom jsem si řekl, že musí přijít nějaká změna. Na konci roku jsem byl pátý na mistrovství Evropy v Praze, což byl neúspěch. Na Grand Slamu v Tel Avivu jsem vypadl v prvním kole. Zkousával jsem to špatně, ale nakoplo mě to neskutečně, abych ještě víc na sobě pracoval," prohlásil v rozhovoru pro ČT sport.

Jednatřicetiletý judista na konci července ovládl v Tokiu nejtěžší kategorii nad 100 kilogramů a navázal na olympijské zlato z Ria 2016, které získal v nižší váze do 100 kilogramů.

"Ten den jsem byl nejlíp připraven, co jsem kdy byl po fyzické stránce. Byl jsem úžasně koncentrovanej. Těžkej moment ve finále byl už před zápasem. S tím Gruzíncem jsem dvakrát prohrál, vždy mě přejel na plný čáře. Ale on mě asi trošičku podcenil, nicméně já ze sebe dokázal vydat víc než normálně," uvedl Krpálek.

Lukáš Krpálek v souboji s Bekmurodem Oltibojevem
zdroj: Reuters autor: SERGIO PEREZ

Ve druhé půlce zápasu přicházela jeho dominance. "Bylo to pro mě něco nádhernýho, nečekanýho. Spousta lidí to čekalo, ale já odjížděl na olympiádu s tím, že bych chtěl medaili. Ale že to vyhraju?"

"Bylo to nesmírně náročný období i psychicky. Když jedu reprezentovat, chci co nejlíp. Všechno se povedlo zvládnout. Do každého zápasu jsem šel absolutně bez stresu, uvolněn," dodal Krpálek.

Původně se chtěl v Paříži vrátit do nižší váhové kategorie, ale tyto úvahy dal stranou. "Zůstanu asi v té vyšší váhové kategorii, jsem na 120 kilech, dát dvacet kilo dolů nebude úplně jednoduchý," smál se.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články