Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Prague Lions postoupili do semifinále Global Champions Prague Playoffs

Po roce se do Prahy vrátila parkurová elita seriálu Global Champions. V O2 areně se do neděle utkají nejlepší jezdci a koně. Ve hře je stále i český tým Prague Lions, který však tentokrát nemá žádného českého jezdce. Ve čtvrtfinále se utkaly týmy na 5. až 16. místě pořadí seriálu. Osm nejlepších z této dvanáctky postoupilo do pátečního semifinále a Prague Lions prošli dál ze sedmého místa. Semifinále můžete sledovat v sobotu živě na ČT sport i na webu ctsport.cz od 20 hodin.

Peder Fredricson v sedle Hanssona WL
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Závod Prague Lions výborně rozjel Niels Bruynseels, který byl v sedle Gancie de Muze bezchybný. I když tribuny O2 areny dnes zdaleka nebyly plné, pochvaloval si podporu diváků. "Je vždycky hezké, když cítíte, že publikum stojí za vámi, chtěl bych všem poděkovat," řekl.

Situaci pak ale zkomplikoval Gerco Schröder, jehož Glock's Cognac Champblanc shodil břevna na třech překážkách, takže nasbírali 12 trestných bodů. Manažerka týmu Jessica Kürtenová zpětně trochu litovala, že ho pro dnešek vybrala. "Dnešní úroveň byla pro jeho koně trochu moc náročná. Ale moje rozhodnutí byl postaveno na tom, že loni se hodně chybovalo, hodně se koně lekali a zastavovali. Proto jsem vsadila na jistotu a zkušenost. Ale bylo vidět, že ten kůň má problémy," vysvětlovala.

Vzhledem k tomu, že Prague Lions startovali třetí od konce, věděli, že k jistotě postupu potřebují předstihnout Valkenswaard United, kteří měli rovněž 12 trestných bodů. Loňský vítěz Super Cupu v barvách Madrid in Motion Marc Houtzager tak musel zajet čistě a poměrně rychle. To se mu s koněm Sterrehof's Calimero podařilo a pražský tým se mohl hned radovat.

Manažerka pro něj měla jen slova obdivu. "Vypadalo to jednoduše, ale Marc a Calimero nebývají ta nejrychlejší dvojice, obvykle bojují s časovým limitem. To, co dnes dokázal, bylo výjimečně dobré," ocenila.  

Do semifinále nakonec proklouzl i Valkenswaard. Nejlepším týmem ve čtvrtfinále byli se čtyřmi trestnými body za jednu chybu Miami Celtics. 

Jediná Češka v domácím týmu Kellnerová počínání svých kolegů zpoza mantinelu hodně prožívala. "Byly to hrozné nervy, ale jsem strašně ráda, že to kluci zvládli a že se nám to podařilo," oddechla si.

Nejlepším týmem ve čtvrtfinále byli se čtyřmi trestnými body za jednu chybu Miami Celtics. V semifinále se k osmi postoupivším připojí čtyři nejlepší týmy letošního hodnocení Global Champions League, kterými jsou London Knights, St. Tropez Pirates, Madrid in Motion a Shanghai Swans. Do nedělního finále postoupí šest týmů.

Prague Lions bude i v semifinálovém kole doprovázet rockový hit skupiny AC/DC Highway to Hell (Dálnice do pekla). "Vymysleli jsme to hromadně. Týmy si ty písně vybírají a my u ní zůstaneme," řekla Kellnerová. V sestavě dostane místo Schrödera příležitost Němec Marco Kutscher.

Semifinále, ve kterém všechny týmy začínají od nuly, začne v O2 areně ve 20:00. Program doprovodných soutěží a show ale odstartuje už v 9:00.

Hlavní zprávy