Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Zemřel nejúspěšnější český žokej Filip Minařík. Bylo mu 48 let

V osmačtyřiceti letech zemřel nejúspěšnější český žokej Filip Minařík. Čtyřnásobný německý šampion musel před třemi lety kvůli vážnému zranění s dostihy skončit. Na svém kontě měl 1769 vítězství. 

Je nám líto, video expirovalo.
Zemřel žokej Minařík

Rodák z pražského Radotína šel od dětství ve stopách svého otce a šampiona československých žokejů Ferdinanda Minaříka. První dostih vyhrál v dubnu 1991 ve Velké Chuchli a poslední v červnu 2020 v Hannoveru.

O měsíc později v Mannheimu si Minařík při těžkém pádu poranil hlavu a zlomil nohu a byl čtyři měsíce v kómatu. Jeho přátelé tehdy uspořádali sbírku na pokrytí nákladů léčby. S vypětím sil se tehdy vrátil do života, pomáhala mu zejména manželka Katja. Měli dceru Finju.

V Německu žil Minařík druhou polovinu života. Prosadil se nejen v Evropě, ale i v Japonsku. Minimálně jednou zvítězil na 63 závodištích v jedenácti zemích světa.

"Český dostihový sport se probudil do černého dne. Nejúspěšnější žokej tuzemské historie Filip Minařík v pondělí odešel ve věku 48 let. Ještě minulý víkend se jako divák zúčastnil podzimního mítinku v Baden Badenu," napsal server jezdci.cz.

Podle agentury SID koně s Minaříkem v sedle vydělali svým majitelům na dotacích 18,2 milionu eur (440 milionů korun). "S Filipem Minaříkem ztrácíme váženého kolegu a opravdového přítele, který od dětství miloval dostihy. Jsem v šoku, hluboce mě to zasáhlo," řekl výkonný ředitel německé dostihové organizace Deutscher Galopp Daniel Krüger.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články