Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

Vítězem parkurové Super Grand Prix se stal favorizovaný Brit Maher

Vítězem parkurové Super Grand Prix při Prague Playoffs se stal Brit Ben Maher s koněm Explosion W. Vítěz dlouhodobé části seriálu jako jediný v pražském finále zajel obě kola čistě. Bezchybný byl na překážkách také Ir Darragh Kenny, který ale v každém kole dostal po jednom trestném bodu za překročení předepsaného času. Jediný zástupce domácího týmu Prague Lions Niels Bruynseels obsadil čtrnáctou příčku. Prague Playoffs vyvrcholí v neděli Super Cupem družstev, jehož finále začne v 15:30. Přímý přenos celého nedělního programu sledujte od 9:00 exkluzivně na ctsport.cz.

Italský tvůrce parkuru Uliano Vezzani poprvé v Praze zařadil novou překážku v designu hradní stráže, se kterou ale koně a jezdci žádné velké problémy neměli.

Šestatřicetiletý Brit základ k vítězství položil už v prvním kole, kdy byl jedním ze čtyř jezdců, kteří předvedli čistý parkur.

Měl z nich nejlepší čas, díky čemuž uzavíral program druhého kola a věděl, že nikdo z konkurentů nulu neudržel.

"Byl jsem celkem klidný. Byl jsem dnes v dobré pozici, pak jsem měl jasný plán usilovat o čisté kolo, nejel jsem o čas," řekl pro ČT.

Vsadil na jednu kartu s vědomím, že v případě chyby se vinou pomalejšího času ve druhém kole, který byl pomocným kritériem, propadne ve výsledkové listině.

Na rozdíl od loňska, kdy jako favorit skončil pátý, ale tentokrát nechyboval a vystřídal na trůnu loňskou vítězku Edwinu Topsovou-Alexanderovou. Maher za výhru získal prémii 300 tisíc eur.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězná jízda Bena Mahera a ohlasy britského jezdce

Za dvojici bezchybných skokanů se zařadil Švýcar Martin Fuchs s koněm Clooney 51, který měl ze závodníků se čtyřmi trestnými body nejlepší čas ve druhém kole.

Belgičan Bruynseels v Super Grand Prix nenavázal na vydařená vystoupení z týmové soutěže, kde ve čtvrtek a v pátek předvedl dvě čistá kola. Znovu usedl na Gancia de Muze a hned v prvním kole udělal jednu chybu.

Se čtyřmi trestnými body byl sedmý a mohl pomýšlet na přední umístění, ale ve druhém kole přidal další tři chyby a propadl se o dalších sedm míst.

Dobré vzpomínky na letošní závody v Praze nebude mít dcera populárního zpěváka Bruce Springsteena Jessica. V pátek pokazila týmovou soutěž a nyní v prvním kole shodila čtyři překážky a byla poslední z osmnácti jezdců. Do druhého kola už nenastoupila.

Sobotní program zahájila soutěž jednotlivců, která byla předehrou večerní Super Grand Prix. Na 150 cm vysokých překážkách šlo o prestiž i o prémie ve výši 50 tisíc eur. O tu se podělilo dvanáct nejlepších.

Největší část z prémie získal francouzský jezdec Titouan Schumacher, který v rozeskakování předstihl nizozemskou dvojici Leopold Van Asten a Bart Bles.

Už před koncem tohoto ročníku je jisté, že parkurová série vyvrcholí za rok znovu v pražské O2 Areně. Třetí ročník se uskuteční od 19. do 22. listopadu 2020. Oznámili to pořadatelé.

Ve finále bude stejně jako letos startovat šestnáct týmů. Ve hře mohou znovu být i Prague Lions, kteří pro letošek mají v kádru i českou jezdkyni Annu Kellnerovou. Ta letos nemohla závodit kvůli následkům jarní zlomeniny stehenní kosti. Znovu se uskuteční také Super Grand Prix pro osmnáct nejlepších jezdců sezony.

Hlavní zprávy