Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Světový pohár v parkuru pokračuje v Olomouci. Na Hané se ukáže evropská elita

Jeden z nejprestižnějších parkurových závodů v Česku napíše šestou kapitolu. Světového poháru v Olomouci se od dnešního dne zúčastní mimo jiné i tuzemská špička: Ondřej Zvára, Marek Klus, Rudolf Doležal nebo Jan Štětina. Chybět nebude ani dvojnásobná šampionka z let 2016 a 2018, Němka Jörne Spreheová. Přímé přenosy sledujte každý den od 9:00 exkluzivně na webu ctsport.cz, nedělní Velkou cenu také na programu ČT sport.

Ondřej Zvára
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Vítěz předloňského ročníku Aleš Opatrný bude na startu chybět, protože se chystá na olympijskou kvalifikaci, která se koná na konci června v Budapešti. Olomoucká Velká cena je sice jednou z olympijských kvalifikačních soutěží, avšak pro jednotlivce.

Pro český tým je zásadní budapešťské kvalifikační klání. Právě tam se rozhodne, zda budou čeští parkuroví jezdci na olympiádě. I proto si Ondřej Zvára do Olomouce veze Quimera a Chaccolana, jeho stájová jednička Cento Lano před Budapeští odpočívá. K české týmové čtveřici budou vedle Opatrného a Zváry v Budapešti patřit i Zuzana Zelinková a Emma Augier de Moussac.

"My jsme se této jedné soutěži snažili podřídit opravdu skoro rok zpět," uvedl Zvára, který bude jako jediný z týmu v Olomouci, protože jeho domovská stáj je poblíž a i z Hané bude po večerech či ránech odjíždět za svou stájovou jedničkou kvůli přípravě na kvalifikační závod.

Je nám líto, video expirovalo.
Olomouc přivítá českou i evropskou parkurovou špičku

O start na olympiádě usilovala i Anna Kellnerová, jež ale kvůli zranění po pádu nemůže několik měsíců závodit - proto tentokrát do bojů nezasáhne. České jezdectví má ovšem i jednu trochu nečekanou olympijskou naději. Jezdec všestrannosti (kombinovaná soutěž drezury, parkuru a terénní jízdy) Miloslav Příhoda nasbíral v nedávných kvalifikačních soutěžích vysoké skóre bodů a v případě, že si formu udrží, má velkou šanci o olympiádu bojovat, i když s tím ještě nedávno nepočítal.

Autorem parkurů v Olomouci bude tentokrát Ital Uliano Vezzani, který staví většinu parkurů pro prestižní sérii Global Champions. Zatímco Světový pohár zaštiťuje Mezinárodní jezdecká federace, Global Champions je série závodů po celém světě, kterou založil Nizozemec Jan Tops v roce 2006. Její finále se konalo loni poprvé v pražské O2 areně, kde bude i letos.

Celkem do olomouckého jezdeckého areálu přijede na 300 koní, vypsáno je 24 soutěží, některé jsou určené i speciálně pro mladé koně nebo mladé jezdce včetně kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů v nizozemském Zuidwolde.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy