Golf Time

Supercup v Praze poprvé ovládli London Knights

I bez olympijského vítěze Bena Mahera si London Knights vyjezdili prvenství ve finále Global Champions League v pražské O2 areně. Jezdci nasbírali pouze sedm trestných bodů z prvního kola a stali se tak novými šampiony. Druhé místo patří Paris Panters, bronz putuje Berlin Eagels. Obhájcům z roku 2019 Shanghai Swans nevyšlo hned první kolo finále. Prague Lions skončili v semifinále.

Nicola Philippaerts z vítězného London Knights
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

London Knights poprvé vyhráli parkurový Super Cup při Prague Playoffs. Ve finále Global Champions League triumfovali i bez olympijského vítěze Bena Mahera, který v sobotu skončil třetí v Super Grand Prix. Dvojčata Oliviera a Nicolu Philippaertsovy stejně jako v semifinále v sestavě doplnila Emily Moffittová, která se stala první ženou ve vítězné sestavě Super Cupu. Český tým Prague Lions s Annou Kellnerovou skončil v semifinále sedmý a do šestičlenného finále nepostoupil.

Velký krok k vítězství udělali Rytíři z Londýna v prvním kole, kdy nasbírali jen sedm trestných bodů a měli tříbodový náskok před Paris Panthers. Na průběžném třetím místě se usadili Berlin Eagles. Ve finálovém kole se velmi málo chybovalo a pořadí na stupních vítězů se nezměnilo. Všichni tři jezdci Knights zajeli čistě a tým si rozdělí prémii 1,2 milionu eur (30,5 milionu korun).

Poprvé při Prague Playoffs nedosáhli na stupně vítězů Madrid in Motion, vítězové z roku 2018 a třetí tým minulého ročníku 2019. K devatenácti trestným bodům v prvním kole přidali ve druhém další čtyři a zůstali o bod za Berlínem.

Propadli obhájci vítězství Shanghai Swans, kteří v jiné sestavě skončili šestí. Nevedlo se ani favorizovanému týmu Valkenswaard United, vítězům dlouhodobé části Global Champions League. Nizozemský tým ze základny zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse obsadil pátou příčku.

V nedělním finále dvouhvězdičkového CSI vyhrála Němka Simone Blum. Do rozeskakování se probojoval i český jezdec Jan Štětina, který nakonec vyskákal čtvrtou příčku.

Prague Playoffs se uskuteční v pražské O2 areně i za rok.