Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Prague Lions postoupili počtvrté za sebou do semifinále Super Cupu v O2 areně

Parkurový tým Prague Lions nebude scházet v semifinále Super Cupu v pražské O2 areně ani letos. Tým manažerky Anny Kellnerové ve složení Niels Bruynseels, Pieter Devos a Fernando Martinez Sommer obsadil ve dvanáctičlenné skupině čtvrté místo. Do semifinále se probojoval počtvrté v řadě a o druhou finálovou účast po sobě zabojuje v pátek.

Prague Lions se dostali do čtvrtfinále jako šestý tým po dlouhodobé části. Před soutěží v české metropoli se členové týmu povzbudili třetí příčkou v Rijádu. Kellnerová do soutěže nenastoupila kvůli zdravotním potížím klisny Catch Me If You Can.

"Byla to velká nervozita. Chtěla jsem to pro ně. Kluci vynaložili velké úsilí, aby přijeli připravení. Všichni byli namotivovaní a dělali vše pro to, aby přijeli v co nejlepší formě. Chtěla jsem, aby se jim to podařilo. Nebyli zklamaní a nezklamali jsme fanoušky," řekla Kellnerová.

Lions vstupovali do jízd jako předposlední v pořadí a věděli, že jim po chybách soupeřů bude k postupu stačit i 20 trestných bodů. Martinez Sommer začal v sedle Cor Bakkera dvěma minelami a osmi trestnými body. "Určitě jsem cítil v takovéto atmosféře tlak. Byl to ale hezký tlak. Je skvělé vědět, že je za vámi takové publikum," uvedl Martinez Sommer

Bez chyb nezajeli ani Belgičané Bruynseels s Devosem, ale oba přidali jen po jedné minele a zajistili týmu postup. "Věděli jsme, že to bude těžké, ale takový kurz jsem nečekal. Bylo to na vysoké úrovni, což je vidět i na výsledcích. Byl jsem trochu překvapený," doplnil Bruynseels.

Do semifinále prošla také jediná Češka na startu Sára Vingrálková s týmem Monaco Aces. Domácí jezdkyně udělala s hnědákem How Easy jednu chybu a s kolegy Franciscem Musou a Jeremym Sweetnamem obsadili třetí místo. Celkem měli 16 trestných bodů stejně jako Prague Lions, zajeli ale společně rychlejší čas.

"Když jsme vešli, všichni začali strašně aplaudovat. Byl to opravdu rachot. Trochu jsem se lekla, co kůň udělá, vzhledem k tomu, že takovouhle atmosféru v životě nezažil. Měla jsem ale pocit, že se mu to až líbilo. Celý vyrostl a cítil se důležitě," uvedla Vingrálková.

Z Čechů byl nejlepší Tretera

V doprovodné pětihvězdičkové soutěži s překážkami ve výšce 145 centimetrů vyhrál Rodrigo Giesteira Almeida. Portugalský jezdec uspěl s klisnou Pegasus Cekanane po bezchybné jízdě v čase 56,53 sekundy. Z Čechů zajel nejlépe Vladimír Tretera, který obsadil s valachem Gangster v/h Noddevelt sedmou příčku. Rovněž nechyboval, parkur zvládl v čase 1:00,91.

Nedařilo se naopak Aleši Opatrnému a Kellnerové. Opatrný s Kapsonesem W zapsal čtyři trestné body a skončil sedmačtyřicátý. Kellnerová v sedle valacha Hurricanea D.D. shodila tři překážky a musela se spokojit s šedesátou příčkou.

"Spokojená rozhodně nejsem. Tři chyby nejsou dobrý výsledek. Neodjela jsem to, jak jsem měla. Když jsem vjela do arény, Hurricane se bál, což nám celou situaci zkomplikovalo. Pak se mi to podařilo nějak zkorigovat, ale na konci parkuru jsem udělala dvě špatná rozhodnutí a kvůli tomu přišly ty chyby," hodnotila Kellnerová v rozhovoru pro Nova Sport 2

Program Prague Playoffs bude pokračovat v pátek. Vedle další rámcové pětihvězdičkové soutěže se pojede semifinále soutěže pro dvanáct nejlepších týmů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články