Následuje
Panorama

Parkurová show se vrátí do pražské O2 areny. Letos by mohlo přijít ještě víc diváků, říká Opatrný

Mistři Evropy, medailisté ze světových jezdeckých her i olympijských her budou příští týden závodit v Praze. Parkurová špička míří do české metropole už podruhé. Show s názvem Global Champions Prague Play-Offs je vyvrcholením světové série, čítající šestnáct závodů, a po roce se příští týden na čtyři dny vrátí do O2 areny. Akci můžete sledovat příští týden od čtvrtka do neděle také na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Aleš Opatrný
zdroj: ESC autor: Kateřina Návojová

Startovat tu bude i český tým Prague Lions, ale bez českých jezdců. Anna Kellnerová bude sice přítomná, ale léčba komplikované zlomeniny nohy ji ještě na start nepustí. V rámcových soutěžích ale čeští jezdci budou.

O akci hovořil ve Sportovních zprávách ČT také český parkurový jezdec Aleš Opatrný, který se představí v rámcových soutěžích na dvou koních a bude tu působit i jako trenér, který bude mít v akci několik svých svěřenců. "Krom toho budu spolukomentovat závody pro českou televizi," vysvětluje jezdec, který se do O2 areny těší.

"Je to skvělé. Loni přišly tisíce diváků a letos by jich mohlo být ještě o trochu víc," říká k soutěži, kterou loni sledovalo každý den přes čtrnáct tisíc fanoušků. "Pro jezdce je výborné, když vjede do arény a lidi tleskají – to je velká motivace," popisuje atmosféru Opatrný, který se představí v rámcových soutěžích, stejně jako další čeští jezdci.

"V rámcových soutěžích bude tak dvacet až třicet českých závodníků," tvrdí Opatrný, na kterého se ale obraceli pro informace i zahraniční účastníci. "Volali mi někteří zahraniční účastníci hlavního závodu a ptali se, jestli budou nějaké nové překážky oproti minulému roku," vysvětlil důvod zájmu.

O2 arenu považuje český jezdec za skvělé prostředí pro tuhle akci. "Například při finále Světového poháru v Las Vegas byla podobná. Některým z koní ale přece jen může dělat problém hodně diváků a velký aplaus," řekl o finále zajímavé sezony, v níž proti loňsku ubyly tři týmy.

Opatrný věří, že by forma Prague Lions, kterým sezona úplně nevyšla, mohla gradovat v Praze a dostanou se do nedělního finále.

Příští rok jsou na programu olympijské hry v Tokiu, ale český tým se tam nepodívá. "Stejně jako před čtyřmi lety jsme skončili v kvalifikaci druzí za Ukrajinou, v jejichž týmu však nebyl ani jeden opravdový ukrajinský občan. To mě trochu mrzí, protože si myslím, že aspoň dva jezdci by měli být originál Ukrajinci," podělil se o svůj názor.

Jediným českým jezdcem, který má šanci startovat v Tokiu, je zatím Miroslav Příhoda. Kdyby se mu to podařilo, byl by po dvanácti letech prvním Čechem v jezdeckých soutěžích na OH.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy