Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Libeňská hala se připravuje na Global Champions, parkurová elita dorazí do Prahy v úterý

V O2 areně, sousední hale O2 universum i jejich okolí už probíhají intenzivní přípravy na největší světovou akci v parkurovém skákání Global Champions Prague Playoffs. Elitní parkuroví jezdci se začnou sjíždět do Prahy v úterý, pořadatelé mají zatím nahlášeno 216 koní. Akce se uskuteční od čtvrtka do neděle, přímé přenosy z celého programu můžete sledovat na ČT sport a webu ctsport.cz.

Přípravy na parkurové Prague PlayOffs
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Pro ně se od minulého úterka stavějí stáje a sprchy ve velkokapacitních stanech. Budou v nich i prázdné boxy pro případné další koně.

"Máme čtyři velké stany a pak je tam ještě jeden, kde jsou volné boxy," řekla sportovní ředitelka akce Markéta Šveňková.

Stáje budou otevřeny od úterní 14. hodiny pro závodníky, kteří se do Prahy přesouvají z jiného mítinku.

"Teď například probíhá Mnichov. Tak už od zítra od dvou hodin máme hlášené nějaké příjezdy. Většina přijede ve středu," vysvětlila Šveňková.

Praha zbrojí na parkurové Global Champions

Vzhledem k přívětivým venkovním teplotám nebude nutné ve stájích příliš topit, ve sprchách ale bude pro koně připravena teplá voda. Komfortní bude také podklad v každém boxu.

"V boxech je jemný štěrk, na tom je koberec a na to se dává podestýlka. Je hodně důležité, aby tam byla velká izolační vrstva, aby koně byli na měkkém a pohodlném," popsala Šveňková.

Celkem mají pořadatelé připraveno 1600 pytlů pilin po 675 litrech, tedy více než milion litrů pilin.

Ze stájí se budou koně s jezdci venkem přesouvat do haly, kam budou stejně jako loni vcházet zásobovací rampou z Lisabonské ulice.

Nově ale bude i opracoviště pod střechou, v nové hale O2 universum. Stejně jako na kolbišti na něm bude položen zbrusu nový povrch, který si pořadatelé pořídili.

Jedná se o směs 1100 tun nejjemnějšího křemičitého písku a 50 tun rozmělněné geotextilie a speciálního vlákna, které udržuje vlhkost.

Loni si organizátoři půjčili povrch v Německu, ale dostat 60 kamionů do Prahy bylo komplikované a nákladné.

"Byť je to pořízení vlastního povrchu náročnější finančně, tak když se do toho započítá doprava, kterou bychom museli každý rok platit, tak je to ekonomicky výhodnější. I logisticky je to pro nás mnohem menší riziko. Při transportu docházelo i loni k nějakým kolizím, problémům na celnici," vysvětlil předseda organizačního výboru Jan Andrlík.

Povrch se po závodech bude skladovat venku v Letňanech, při dobré údržbě může vydržet více než deset let.

"Pouze bude zakryt plastovou folií. Jediné, co musíme dělat, je dvakrát až třikrát do roka ho otevřít, prokropit a zase zavřít. Jinou údržbu nepotřebuje," konstatoval Andrlík. Výhodné je, že z Letňan je to do O2 areny jen sedm kilometrů.

V hale O2 universum budou vedle opracoviště, které bude přístupné divákům, také prodejní stánky. Těch bude ve srovnání s loňskem dvojnásobek.

Zájem o vstupenky je obdobný jako před rokem. "Máme ten prodej zhruba na úrovni 25 tisíc vstupenek s tím, že loni jsme měli sobotní program rozdělený do dvou částí, letos to máme spojené. Víceméně je to stejné, nebo o něco vyšší než v loňském roce," dodal Andrlík.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy