Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Kellnerová na nucenou pauzu nežehrá. Doufá v brzký letní návrat a vyhlíží velké pražské finále

S tréninkem doma nevystačí jezdci, kteří stále musí pracovat se svými koňmi. Parkurová reprezentantka Anna Kellnerová doufá, že se v dohledné době rozjede alespoň domácí sezona. Stále počítá i s podzimním vrcholem série Global Champions v pražské O2 areně.

Anna Kellnerová
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Koně i v době omezení volného pohybu osob potřebují mít zejména kvůli správnému zažívání dostatek pohybu, a tak Anna Kellnerová stejně jako další jezdci musí se svými svěřenci stále pracovat bez výraznějších úlev.

"Hodně koní mělo pauzu v období mého zranění, takže teď naopak využívám tohle období, abych jim budovala svaly a kondici a připravila je doufám na potenciální sezonu, která nás snad bude čekat," uvedla pro EquiTV Kellnerová, která se více než polovinu minulé sezony zotavovala ze zlomeniny stehenní kosti.

V téhle sezoně si po delší odmlce už zkusila zazávodit ve španělské Olivě, pak jí už ale zkřížila plány šířící se nákaza. Italské i německé závody si musela škrtnout. Přesto si po dlouhém období rekonvalescence příliš nestěžuje, má více času na osobní přípravu.

Je nám líto, video expirovalo.
Kellnerová s koni pracuje bez úlev i během pandemie. Stále doufá v pražské závody

Po odložení olympijských her Kellnerová stále doufá, že proběhne alespoň část parkurové série Global Champions. Ta zatím odsunula čtyři kola, ale další pravděpodobně budou následovat. "Věřím, že se v létě vrátíme na kolbiště a budeme závodit," řekla s optimismem česká reprezentantka.

"Myslím si, že Global Champions interně už toto hodnotí. Počítá, kolik se jich nakonec uskuteční, ale samozřejmě s Prahou se pořád počítá, protože je to až v listopadu. Budeme dělat všechno pro to, aby se to uskutečnilo, protože je to opravdu velké finále. Přijít o něco takového by byla opravdu pro sport škoda," podtrhla Kellnerová.

Roční odklad Her jí vyhovuje, podmínky tím budou pro všechny spravedlivější. "Kdyby se hranice otevřely třeba dva měsíce před olympiádou, bylo by to hodně složité nejen pro mě jako pro jezdce, ale také pro koně," dodala Kellnerová.

Zdroj
equitv.cz, ČT sport

Hlavní zprávy