Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Global Champions Prague Playoffs vládl von Eckermann. Opatrný byl vidět

Už bez českého týmu Prague Lions pokračuje v pražské O2 areně svátek parkurového ježdění Global Champions Prague Playoffs. V závodě jednotlivců zvítězil Švéd Henrik von Eckermann. Program zahájila pětihvězdová soutěž na překážkách vysokých 150 cm se čtyřmi českými reprezentanty, včetně Aleše Opatrného i Anny Kellnerové. A právě Opatrný se bezchybnou jízdou dostal do rozeskakování nejlepších o vítězství, ale jedna chyba jej o možný triumf připravila. 

Henrik von Eckermann
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

V prvním kole Super Grand Prix bylo pět bezchybných jezdců. Nepatřil k nim druhý zástupce pražských Lvů Belgičan Niels Bruynseels, který shodil jednu překážku a připsal si čtyři trestné body. Jednu chybu měl i ve druhém kole a obsadil osmou pozici.

Dvěma skvělými výkony se v sedle Alama blýskl Álvarez Moya, jenž na rozdíl od neúspěšného pátečního semifinále soutěže družstev v O2 areně nechyboval. Jako první si připsal druhou nulu a před posledními dvěma jezdci vedl.

Nesesadil ho ani hvězdný Brit Ben Maher, jehož Explosion shodil předposlední překážku. Čtyřicetiletý Von Eckermann závodící na neokovaném koni zaujal už nástupem na kolbiště, kam ze vstupní brány prošel pozadu. Všechny překážky po jeho jízdě zůstaly na svém místě a ve finálovém kole byl o 1,66 sekundy rychlejší než Álvarez, což při bodové shodě rozhodovalo. Za triumf dostal prémii téměř 301 000 eur (přes 7,6 milionu korun).

V neděli Prague Playoffs vyvrcholí dvoukolovým finále soutěže družstev. Prague Lions ztratili šanci na trofej za vítězství v Super Cupu sedmým místem v semifinále, které je nepustilo do finálové šestice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články