ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Znojmo ztratilo nadějně rozehraný zápas s Vídní a v EBEL je krok od vyřazení

Znojmo ve čtvrtfinále EBEL statečně vzdoruje druhému nejlepšímu týmu základní části. Vídeň si Orly vybrala při volbě soupeře do vyřazovacích bojů a čtvrté utkání v sérii otočila až ve třetí třetině. Na zápasy tak vedou Capitals 3:1.

Znojmo ztratilo čtvrtý zápas s Vídní kolapsem ve třetí třetině

Zraněními a tresty prořídlou lavičku Orlů posílil ve čtvrtém čtvrtfinále Kanaďan Anthony Luciani.

Druhý nejlepší střelec Znojma nastoupil do zápasu po více než měsíci a ve 37. minutě výstavní ranou bez přípravy otevřel skóre.

Ještě do konce druhé třetiny skóroval kanadský střelec i podruhé a 25. brankou v sezoně navýšil náskok outsidera.

Třetí třetina ale patřila hostům. Nejdříve využil hrubky znojemské obrany Chrid DeSousa a o pět minut později po další chybě domácích vyrovnal obránce Patrick Peter.

Inkasované góly Znojmo paralyzovaly a v 50. minutě po rychlém přečíslení dokonal obrat znovu DeSousa.

Definitivní ránu zasadil Orlům při jejich vlastní přesilovce z brejku Riley Holzapfel. Vídeň tak v pátek doma může ukončit Znojmu sezonu.

"Asi jsme se trochu zalekli výsledku, začali jsme panikařit a pak už to byla jedna chyba za druhou," konstatoval smutně Marek Kalus, který asistoval u obou branek domácích.